Ciepła woda z domowego zbiornika CWU

Ciepła woda z domowego zbiornika CWU

Zasobniki do stosowania w instalacjach ogrzewania domów mogą być w odpowiedni sposób dobierane w zależności od możliwości jakie posiada system grzewczy w danym obiekcie. Również wybierając odpowiedni zasobnik ważne okazać się może odpowiednie dobranie jego wielkości do ilości osób które będą korzystać z domowego systemu ciepłej wody użytkowej.

Systemy wody użytkowej CWU

Systemy domowej wody użytkowej oparte o piece centralnego ogrzewania w domach prywatnych dają znakomite możliwości w dziedzinie odpowiedniego ograniczenia dodatkowego zużycia surowców. Dość spopularyzowane w minionych latach piecyki gazowe mogą być współcześnie skutecznie zastąpione przez odpowiednie instalacje płaszczy wodnych stosowanych w źródłach ciepła stosowanych do ogrzewania domu – zarówno kotły oparte na spalaniu węgla, ciepło wytwarzane w kominkach, kotły gazowe czy zasilane olejem opałowym. Współczesne wydajne instalacje ciepłej wody oparte są na gromadzeniu ciepłej wody ogrzanej głównym źródłem ciepła (ogrzewania zimowego domu) w zasobnikach ciepłej wody. To odpowiednie zbiorniki posiadające odpowiednią konstrukcję o dobrej izolacji termicznej.

zbiornik ciepłej wody

Zbiorniki nierdzewne i izolacje ciepłej wody

Ogrzewanie wody i zachowanie ciepła jak najdłużej w odpowiednim zbiorniku CWU staje się współcześnie jednym z ważniejszych elementów projektowania ekonomicznej instalacji cieplnej. O ile sprawność cieplna urządzeń spalających paliwo jest współcześnie bardzo wysoka o tyle na pierwszy front walki o każdy grosz wykorzystywany na ogrzewanie (ceny paliw w okresach koniunktury są znacząco wyższe niż te z roku 2014/2015 i należy spodziewać się również ich wzrostu) wychodzą systemy zachowania energii cieplnej już wytworzonej. Dzięki odpowiednim zbiornikom do CWU możliwe jest produkowanie i przechowywanie ciepłej wody użytkowej na potrzeby domowników. Zbiorniki z wodą podgrzaną w piecu czy instalacji solarnej pozwalają na wykorzystywanie tej wody zarówno na bieżąco jak też w godzinach kiedy jest najbardziej potrzebne (na przykład zebrane przez cały dzień ciepło z podtrzymania ciepła w piecu pod nieobecność gospodarzy, oraz ciepło z instalacji solarnych w słoneczny dzień gromadzą ciepło w instalacji wody użytkowej w domu, która pozostaje ciepła i gotowa do wykorzystania po powrocie domowników).

Zbiorniki i instalacjezawór wody

Same zbiorniki nierdzewne na ciepłą wodę nie są oczywiście jedynym elementem efektywnej instalacji ciepłowniczej w domu. Również odpowiednie piece – zarówno węglowe, gazowe czy olejowe posiadające wysoką sprawność wykorzystania energii ze spalanego paliwa, jak też sama instalacja, jej orurowanie a dokładniej odizolowanie jej od możliwości strat ciepła podczas transportu (np. w ścianach montuje się odpowiednie osłony na rury wykonane z pianki poliuretanowej, która utrudnia rozprzestrzeniania się temperatury i jej stratę w ścianach budynku).

Zbiorniki nierdzewne stosowane w instalacjach domowych są rozwiązaniem długotrwałym. Podczas wyboru odpowiedniego modelu należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj materiału z którego jest wykonana, jakość spawów i metalu z którego jest wykonany dany zbiornik. Na rynku materiałów budowlanych i instalacyjnych pojawia się coraz więcej materiałów i urządzeń instalacyjnych pochodzących z Chin oraz innych krajów azjatyckich. Konkurencja cenowa jaką oferują importerzy chińskich zasobników czy instalacji ciepłej wody może być kusząca dla wielu osób chcących zastosować te technologie w swoim domu.

zasobnik podgrzewacza nierdzewnegoKrajowe zasobniki nierdzewne cenowo przekraczają cenę 2000 zł przy modelach 80 litrów. Odpowiednia cena daje nam gwarancję prawidłowego wykonania produktu, a zatem jego trwałość i bez problematyczne działanie przez lata. Najgorszym koszmarem posiadacza zasobników o nieznanej jakości czy opinii będzie konieczność oddania takiego elementu instalacji grzewczej na gwarancję podczas siarczystej zimy.

Zobacz więcej na:

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13484-zasobnik-cwu-120-l-z-1-wezownica-jakiego-producenta-polecacie/

http://muratordom.pl/instalacje/instalacje-wodne/ciepla-woda-w-domu-jak-dobierac-piec-poradnik,37_1364.html

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *