Wykorzystanie wiertnic do betonu

W wielu pracach budowlanych konieczne jest wykonywanie niezwykle trudnych przewiertów w tak twardych materiałach, jak beton, marmur, grafit. Wówczas do pracy zaangażować należy specjalistyczne urządzenie, jakim jest wiertnica do betonu, która jest nieoceniona zwłaszcza w przewiertach w żelbetonie. 

Zalety stosowania wiertnic do betonu

Pierwszą bezdyskusyjną zaletą wiertnicy jest jej skuteczność. Za jej pomocą można wykonać otwory w każdym materiale, również w betonie zbrojonym. Ponadto stosowanie tego sprzętu nie generuje dodatkowego pyłu ani hałasu, co bez wątpienia wpływa na komfort pracy oraz zdrowie operatora obsługującego sprzęt.  

Dobór odpowiednich wierteł

Aby jednak sprzęt ten mógł spełniać swoje zadanie, musi posiadać dobrej jakości wiertła koronowe. Do wyboru są korony udarowe oraz diamentowe. Coraz chętniej stosowane są wersje diamentowe, gdyż ich wykorzystanie jest o wiele bardziej wydajne niż koron udarowych. Ponadto korony diamentowe idealnie sprawdzają się do wykonywania otworów w betonie zbrojonym, czyli żelbetonie (polecamy koronę diamentową Dedra do wiertnic, którą można nabyć w sklepie z narzędziami https://www.narzedzie24.pl/) . 

Eksploatacja sprzętu

Wiele osób mylnie sądzi, że wiertnica do betonu wyposażona w w wiertła diamentowe jest drogą przyjemnością, przez co decyduje się cały czas na wiertła udarowe. W długofalowym podejściu jest to mylne wrażenie. Owszem, na początku trzeba zainwestować więcej pieniędzy, natomiast koszty te zwrócą się podczas eksploatacji sprzętu. Dlatego też do niniejszego zakupu należy podejść jak do inwestycji, który się za jakiś czas zwróci. 

Wiertnice do betonu pozwalają wykonać idealne otwory o wielkości 6-1500 mm. Co więcej, wyposażone są w specjalny stojak, dzięki któremu możliwe jest stabilne wiercenie otworu. Ponadto warto wiedzieć, że wykonywanie odwiertów zwykle odbywa się na mokro. Ma to na celu regularne ochładzanie wierteł diamentowych, dzięki czemu przedłuża się ich żywotność.

admin