Budowa hali stalowej – etapy

Budowa hali stalowej – etapy

Budowa hali magazynowej to proces, który wymaga załatwienia stosownych formalności oraz elementów składowych. Każda budowa hali może się różnić – w zalezności od rodzaju obiektu. Zatem jakie są najważniejsze etapy budowy hali stalowych? Sprawdź dalszą część artykułu a dowiesz się więcej na ten temat.

Hale stalowe – przygotowanie i prefabrykacja

Pierwszym krokiem budowy hali stalowej jest przygotowanie projektu. Dlatego też należy zdobyć odpowiednie pozwolenia na pracę, czyli decyzję na warunki zabudowy oraz zagospodarowania terenu czy też decyzji środowiskowej. Po przygotowaniu dokumentacji należy także uzyskać pozwolenie na budowę. Następnie można rozpocząć pracę związaną ze wzniesieniem hali stalowej. Prefabrykacja hali stalowej to etap w którym zaczyna się budowę. Nowoczesne maszyny pozwalają zaprojektować oraz wyprodukować trwałe elementy poza miejscem budowy. Dlatego ważne jest zabezpieczyć je powłoką antykorozyjną, dzięki czemu hala bedzię bardziej wytrzymała i bezpieczniejsza.

Montaż hali stalowej

Przed montażem hali stalowej wazne jest aby przygotować podłoże, czyli zadbać o wyrównanie terenu na którym zostaną wylane fundamenty. Następnym ważnym krokiem jest przymocowanie do nich elementów konstrukcji a ostatnim wykończenie. Zakres pracy uzależniony jest od potrzeb konkretnej firmy.

Budowa hali stalowej

Wybierając firmę do budowy hali stalowej warto zwrócić uwagę na kilka aspektów takich jak doświadczenie, jakość usług oraz wykonanie. Na szczególną uwagę zasługuje producent Zekon, ponieważ dysponuje nowoczesnymi narzędziami, wyposażonym parkiem maszynowym, który umożliwia realizację także skomplikowanych projektów. Warto także zwrócić uwagę, że firma Zekon może pochwalić się wieloma projektami na przykład: MCK w Katowicach czy też dworzec w Gliwicach. Decydując się na usługi Zekon można być pewnym co do jakości oraz wytrzymałości hali stalowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej informacji? Szczegóły możesz znaleźć pod linkiem: https://www.zekon.pl/pl/oferta/hale-stalowe/

admin