Elementy parapetów w pigułce

Wiosna to idealny czas na porządki. Chętnie również zabieramy się za generalne remonty w domu. Zaczynając od malowania ścian po wymianę okien i parapetów. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że na parapety składa się wiele czynników, które mają wpływ na późniejszą funkcjonalność i bezpieczeństwo całego domu. O jakich elementach mowa? Na te pytania odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Parapety wewnętrzne i zewnętrzne

Parapety wewnętrzne oraz zewnętrzne to jedne z najważniejszych elementów domu. Niestety często nie zwraca się na nie większej uwagi. Co też może przyczynić się do dalszych problemów takich jak zawilgocenie, czy też inne działania czynników zewnętrznych. Przy wyborze parapetów warto jednak zwrócić uwagę na rodzaj materiału z którego są one wykonane, bowiem mogą one charakteryzować się zupełnie inną odpornością na czynniki zewnętrzne.

Nakładki na parapety

Nakładki na parapety to elementy, dzięki którym uzyskujemy całkiem nowy i świeży efekt. Trzeba bowiem pamiętać, że odświeżenie parapetu może odmienić wygląd pokoju i nadać mu innego charakteru. Producenci zadbali o różne grubości nakładek, dzięki czemu można je kupić w przedziale od 6m długości do 38 cm szerokości. Warto również zwrócić uwagę, że nakładkę montuje się na klej, który spaja PCV z betonem. Z kolei spójność uzyskuje się po kilku godzinach. Warto również zabezpieczyć parapet przed wilgocią pianką izolacyjno-montażową. Nadmiar pianki można łatwo usunąć.

Zaślepki do parapetów

Zaślepki do parapetów to kluczowy element w kwestii zabezpieczenia parapetu przed czynnikami zewnętrznymi zarówno zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Dzięki temu parapet może cieszyć się wieloletnią żywotnością przez wiele lat. Z pewnością zaślepki do parapetów tak jak same parapety spełniają również funkcję wizualną. Dzięki czemu można zachować spójną całość i estetyczny wygląd. Ogromna gama kolorów i solidne wykonanie z najlepszych surowców zaślepek jest dostępna u producenta parapetów zewnętrznych i wewnętrznych Luxstal. Dlatego przydatne informacje możesz znaleźć na stronie internetowej: https://luxstal.pl/oferta/zaslepki-do-parapetow/

admin