Hale udojowe DeLaval – nowoczesna obora
Rolnictwo stale się zmienia. W związku z koniecznością modyfikowania hodowli, zarówno z powodu konieczności zwiększenia wydajności, jak i poprzez coraz bardziej restrykcyjne przepisy w zakresie produkcji żywności, tylko najnowocześniejsze rozwiązania są w stanie zapewnić odpowiedni bilans w zakresie obu tych kwestii. Tyczy się to również hal udojowych stosowanych w hodowli krów.
Hale DeLaval – odpowiedź na bieżące potrzeby
Hala udojowa DeLaval jest właśnie odpowiedzią na tego typu zapotrzebowanie. Z punktu widzenia przepisów, hale udojowe tego typu są świetnym rozwiązaniem przede wszystkim dlatego, że coraz większe są rozmiary samych krów, zwiększają się wymagania co do tego, jak wyglądać ma ruch krów w oborze, a także zmieniają się ciągle parametry doju, co prowadzi do konieczności ciągłego unowocześniania działania w tym zakresie. Hale, o których mowa, pozwalają na osiągnięcie znakomitych efektów z tego punktu widzenia.
Przede wszystkim hala udojowa DeLaval to znakomita zmiana w zakresie ustawienia krowy w trakcie doju. Unowocześnienie w tym względzie (poprzez zastosowanie odpowiednich ram i barier tylnich) pomaga uniknąć kopnięcia przez krowę, co sprawia, że bezpieczna jest osoba przeprowadzająca taki dój. Ponadto ułatwiony staje się dostęp do wymion. W opcjonalnych wyposażeniach hali udojowej DeLaval znajdują się także systemy automatycznego żywienia krów, indywidualne osłony stosowane przeciwko odchodom oraz wzmocnione niektóre moduły i elementy co pozwala na jeszcze korzystniejszą pracę w udojni.
Dodatkowe zalety hali udojowej
W porównaniu do hali tradycyjnej, DeLaval pozwala na mniejsze odstępy pomiędzy krowami, jednocześnie nie naruszając w ten sposób żadnych standardów. Korzyść z tego jest oczywista – hala tego typu pozwala na większą wydajność w dojeniu oraz zmniejszenie drogi, jaką przebyć musi każdy dojarz celem dotarcia do krów. Korzyści z tego są więc nad wyraz widoczne. Warto pamiętać o większej przepustowości, efektywnym dojeniu krów, i możliwości korzystania z systemu przez całą dobę – dzięki temu dodatkowo zwiększa się liczbę pozyskanego pożywienia i korzysta z hodowanej zwierzyny w maksymalny sposób.
Wśród korzyści, jakie są dostrzegalne jeśli mówimy o korzystaniu z hali udojowej DeLaval, nie sposób nie wspomnieć o tym, jak wygodne jest jej konserwowanie. Same komponenty są odporne i trwałe, do tego sama instalacja jest bardzo łatwa i odbywa się intuicyjnie. Istotne jest też to, że komponenty są przygotowane z nierdzewnej stali, dzięki czemu nie są one jeszcze bardziej niezawodne.