Jak bezpiecznie przewieźć rower?

Jak bezpiecznie przewieźć rower?

Przewożenie rowerów  wielu osobom może wydawać się dość problematyczne. W końcu przewożenie rowerów w bagażniku jest niewygodne i niebezpieczne, nie mówiąc już o transportowaniu ich na tylnej kanapie samochodu osobowego. Na całe szczęście istnieją sposoby, które pozwalają nam na bezpieczny dla nas i rowerów transport niemal wszędzie, gdzie tylko zamarzymy. Jakie to rozwiązania? Propozycje znajdziesz w naszym artykule. 

Klasycznie, czyli rower nas bagażniku dachowym 

Jednym z najbardziej klasycznych i powszechnych rozwiązań jest nic innego przewożenie rowerów na dachu samochodu. Z całą pewnością nie raz widzieliśmy na drodze samochód, który właśnie w ten sposób przewozi rowery. Sposób ten jest zdecydowanie najbardziej popularnym ze względu na łatwy dostęp do tego typu bagażników. Wiele samochodów ma zaprojektowane miejsca przeznaczone do montażu relingów. Dla tych samochodów, które ich nie mają dostępne są relingi do samodzielnego montażu. Decydując się na tego rodzaju transport rowerów należy dokładnie sprawdzić w instrukcji pojazdu jakie obciążenie może przyjąć dach samochodu, a także jaki bagażnik dachowy może zostać w nim zastosowany. Dzięki temu zapewnimy bezpieczeństwo zarówno sobie, jak i innym uczestnikom ruchu. 

Bagażnik na rowery na hak 

Montowanie rowerów ma jednak pewną wadę – często trzeba być wysoką osobą lub posiłkować się podestem, aby przymocować rowery na dachu. Osobom o niższym wzroście oraz o mniejszej sile wychodzi naprzeciw rozwiązanie, jakim jest bagażnik na rowery na hak. Należy jednak pamiętać, że najważniejszy w tym wszystkim jest… sam hak! Jeśli go mamy to z całą pewnością możemy wykorzystać bagażnik rowerowy na hak. Rozwiązanie to pozwala na bardzo wygodny transport nawet na długich dystansach. Warto uważać jednak podczas parkowania tyłem – pamiętajmy, że granica przesuwa się wtedy o kilka centrymentrów. 

Bagażnik na rowery na hak znajdziesz pod adresem https://www.dopasujbagaznik.pl/uchwyty-rowerowe-na-hak

admin