Jak stworzyć profesjonalny kompleks sportowy?

Jak stworzyć profesjonalny kompleks sportowy?

Świadomość społeczeństwa dotycząca zdrowia, jakie niesie za sobą uprawianie sportu jest na coraz wyższym poziomie. Dlatego też budowa boisk oraz wielofunkcyjnych kompleksów sportowych jest bardzo popularna i powstają one wszędzie tam, gdzie pozwala na to infrastruktura.

Kto jest zainteresowany?

Inwestycja w nawierzchnie sportowe nie jest już zarezerwowana tylko dla szkół lub stadionów miejskich. Coraz częściej niezależni inwestorzy, wspólnoty mieszkaniowe lub ośrodki gminne decydują się na budowę kompleksów sportowych, celem propagowania aktywności fizycznej wśród dzieci i dorosłych.

Budowa i co potem

Na rynku dostępnych jest wiele firm, które oferują profesjonalne wykonanie wielofunkcyjnych obiektów sportowych. Taka współpraca gwarantuje rzetelne wykonanie prac, które w przyszłości mają służyć zabawie i zdrowiu, a jednocześnie nie musi się kończyć wraz z oddaniem obiektu do użytku. Firmy bowiem w swojej ofercie mają także kompleksowe utrzymywanie infrastruktury zaplecza na odpowiednim poziomie, które jest również bardzo istotne.

Budowa boisk krok po krok

Profesjonalny kompleks sportowy powstaje w oparciu o projekt, po akceptacji którego rozpoczyna się proces przygotowywania gruntu pod zabudowę. Pierwszy dylemat, z jakim musi się zmierzyć inwestor, to wybór podłoża, które może być naturalne, oparte na mieszankach traw, które nadają się do aktywności, jakie mają obywać się na boisku. Takie rozwiązanie jest z pewnością bardzo efektowne, ale wymaga czasu i dodatkowego przygotowania terenu. Popularną alternatywą, która jest widoczna w coraz większej ilości obiektów, jest powierzchnia pokryta poliuretanem, czyli materiałem elastycznym, syntetycznym i bezspoinowym. Takie rozwiązanie sprawdza się na podłożu przepuszczającym, jak i zatrzymującym wodę, dlatego jest bardzo uniwersalne. Kolejne etapy budowy boiska to utwardzenie nawierzchni i wykonanie podbudowy mineralnej. Dopełnieniem wszystkich prac jest ogrodzenie całego terenu oraz zaopatrzenie go w wymagane sprzęty służące do ogólnego użytku, a także zabezpieczenie ich przed ewentualną kradzieżą.

Artykuł powstał we współpracy z firma tworząca boiska – Courty.pl

admin