Na jaką wielkość garażu się zdecydować?

Na jaką wielkość garażu się zdecydować?

Czy wiesz, że budując garaż na terenie swojego ogrodu nie zawsze potrzebujesz pozwolenia? Konieczność jego posiadania uzależniona jest między innymi od wielkości budowli. Jeżeli mieścimy się w pewnych, narzuconych przez ustawodawcę limitach, będziemy potrzebowali tylko złożyć prosty wniosek do urzędu. Na jaką maksymalną wielkość garażu można sobie pozwolić?

Tradycyjny garaż murowany zajmuje sporo miejsca

Wymiary dopuszczalne polskim prawem do budowy bez zezwolenia to 6,5 metra długości wzdłuż granicy, pod warunkiem, że wysokość garażu jest nie większa niż 3 metry. Jeżeli spełnionych jest kilka dodatkowych warunków, to do budowy takiego garażu nie potrzebujemy specjalnych zezwoleń – wystarczy wniosek. Jednak jest to bardzo niewiele. W dodatku garaż murowany zajmuje sporo miejsca – przyczyną takiego stanu rzeczy jest grubość ścian. Wobec tego tracimy na przestrzeni użytkowej obiektu.

Skoro garaż jako „blaszak” (nieocieplony) również nie wchodzi w grę (będzie niepraktyczny zimą), z kolei lepszej jakości garaż murowany posiada grube ściany, które zabierają nam cenną przestrzeń (liczy się wszak długość zewnętrzna, a nie wewnętrzna ścian), jakie jest wyjście z tej sytuacji?

Idealnym rozwiązaniem tych problemów są garaże tynkowane PIOTR.

Garaże tynkowane Piotr są większe wewnątrz!

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych, wielowarstwowych ścian z wypełnieniem poliuretanowym lub styropianowym, garaż może być większy nawet o 5m^2 niż murowany. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest czas budowy, który zwykle nie przekracza kilku godzin. Ponadto wewnątrz można skorzystać z systemu zawieszeń, dzięki któremu będziemy mogli przechować dodatkowe przedmioty, takie jak rowery czy narzędzia. Wszystkie te atuty sprawiają, że z niewielkiego garażu Tworzy nam się bardzo przestronne miejsce nie tylko do przechowywania samochodów, ale również do majsterkowania czy pracy.

Warunki, które zapewniają izolowane od czynników zewnętrznych ściany pozwalają na pracę zarówno latem (zapewniając odpowiedni poziom wilgotności powietrza), jak i zimą (gwarantując, że rachunki za prąd będą niewielkie). Ponadto do takiego garażu możemy zamontować bramę segmentową w bogatej palecie kolorów i różnych tłoczeniach.

Jeśli potrzebujemy dodatkowych informacji odnośnie wielkości garażu, warto skorzystać z informacji zawartych w artykule https://www.piotr.com.pl/wielkosc-garazu

admin