Najpopularniejsze maszyny budowlane – spycharka gąsienicowa

Najpopularniejsze maszyny budowlane – spycharka gąsienicowa

Każdy przynajmniej raz w życiu widział plac budowy. Wielka przestrzeń, ogromne maszyny, cała masa materiałów budowlanych. Wśród wszystkich pojazdów praktycznie zawsze można spotkać spycharkę gąsienicową. Niniejszy sprzęt ogrywa bardzo ważną rolę na budowie, co więcej – bez niej wiele prac nie byłoby możliwych. Spycharka gąsienicowa należy do jednej z najpopularniejszych maszyn budowlanych. Wykorzystywana jest podczas robót ziemnych i budowlanych. Co warto o niej wiedzieć?

Z definicji – czym jest spycharka?

Spycharka gąsienicowa, inaczej zwana także ciągnikiem gąsienicowym, to maszyna przeznaczona do wykonywania robót ziemnych. Do jej głównych zadań należy odspajanie gruntu od podłoża za pomocą lemiesza, jak i przesuwanie urobku po terenie. Nie mogą być to jednak duże odległości, jedynie kilkunastometrowe. Ogromnym plusem spycharki gąsienicowej jest szeroka skala temperatur, w których może pracować – jest to od minus do plus pięćdziesięciu stopni Celsjusza.

O tym musisz wiedzieć przed wyborem

Decydując się na zakup spycharki warto zwrócić uwagę na parę elementów, które pomogą określić, na jaki model się zdecydować. Każdy potencjalny kupiec powinien sobie odpowiedzieć na pytanie, czy dany sprzęt spełnia jego oczekiwania, a także czy mieści się on w zakładanym budżecie. Dokonując oględzin maszyny koniecznie należy zwrócić uwagę na: długość, wysokość, położenie i kąt skrawania, jaki gwarantuje lemiesz spycharki ( do nabycia na stronie https://entrack.pl/kategoria-produktu/stal/lemiesze/ ). Dodatkowo należy upewnić się jak wydajna jest maszyna, by określić efektywny czas pracy oraz jaką siłą naporu dysponuje.

Miejsce pracy i zastosowanie

Uniwersalność spycharki gąsienicowej uchodzi za jej ogromny plus. W przeciwieństwie do innych maszyn, spycharki wbrew pozorom potrafią się świetnie sprawdzić w wielu miejscach i sytuacjach. Wykorzystać można je nie tylko do prac w budownictwie, ale także:

  • w przemyśle,
  • do odśnieżania,
  • w energetyce,
  • leśnictwie,
  • górnictwie,
  • na portach lotniczych i morskich,
  • podczas przeładunków na kolejach.

W gospodarstwach rolnych również można spotkać się z wykorzystywaniem spycharek gąsienicowych. Głównym zadaniem spychacza jest przede wszystkim odspajanie gruntu, ale również chętnie używany jest jest podczas wszelkiego rodzajów wykopów, nasypów, często również hałd. Również grunt, który należy wyprofilować wymaga ingerencji spycharki gąsienicowej.

admin