Sygnalizatory optyczne – jakie są ich rodzaje i zastosowania

Sygnalizatory optyczne – jakie są ich rodzaje i zastosowania

Sygnalizatory optyczne jedne z najczęściej wybieranych urządzeń jeśli chodzi o ochronę ppoż. Ich zadaniem jest sygnalizowanie zagrożenia w sposób wizualny. Chcąc stworzyć system dla smart home czy też stworzyć dobrze funkcjonujący system alarmowy ppoż warto inwestować w sygnalizatory optyczne. Ich montaż nie jest skomplikowany a zasada działania dość prosta. 

Rodzaje sygnalizatorów optycznych

Przeglądając sygnalizatory alarmowe ppoż do wielu zastosowań można zauważyć że są to urządzenia do wielu zastosowań. Szczególnie jeśli mowa o sygnalizatorach optycznych. Jakie modele znajdują największe zastosowanie? 

  • Sygnalizatory świetlne LED – emitujące światło diodowe, najczęściej stosowane w systemach ostrzegawczych, alarmowych oraz ewakuacyjnych.
  • Sygnalizatory akustyczno-optyczne – emitujące zarówno sygnał dźwiękowy jak i  świetlny. W sytuacjach zagrożenia pożarowego, służą do sygnalizowania alarmu oraz informowania o konieczności natychmiastowej ewakuacji.
  • Sygnalizatory ostrzegawcze zewnętrzne – zazwyczaj montowane na zewnątrz budynku, umożliwiają szybkie zlokalizowanie miejsca zagrożenia pożarem.
  • Sygnalizatory kolorowe – umożliwiają wizualną sygnalizację informacji za pomocą różnych kolorów. Wykorzystuje się je między innymi w systemach ostrzegawczych, gdzie różne kolory sygnalizują różny stopień zagrożenia.

Zastosowanie sygnalizatorów optycznych

Sygnalizatory optyczne znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Tego typu urządzenia pełnią istotną rolę w systemach ppoż. Służą one do wizualnego sygnalizowania alarmów i ostrzeżeń w przypadku wykrycia zagrożenia pożarowego. Co więcej zastosowanie profesjonalnych sygnalizatorów optycznych ppoż pozwala na szybka identyfikacja zagrożenia w danym obiekcie. Instalowany na zewnątrz budynku daje sygnał wizualny za pomocą komunikatu świetlnego. W budynkach mieszkalnych i biurowych, sygnalizatory optyczne ppoż mogą pełnić rolę informowania o wykryciu dymu. Sygnalizatory optyczne pozwala na szybkie i skuteczne przekazywanie informacji wizualnych o różnym charakterze. Profesjonalne, certyfikowane sygnalizatory ppoż znajdziesz w ofercie producenta: https://w2.com.pl/product_cat/sygnalizatory/ 

admin