Sygnalizatory ppoż – co warto o nich wiedzieć?

Sygnalizatory ppoż – co warto o nich wiedzieć?

Sygnalizatory to urządzenia alarmujące, ostrzegające o wykrytym pożarze. Okazują się być jednymi z niezbędnych urządzeń w planowaniu systemów ppoż.

Jeśli chodzi o samo zastosowanie sygnalizatorów z powodzeniem można je montować zarówno w dużych obiektach użyteczności publicznej (w budynku może być nawet kilka sygnalizatorów) ale w razie potrzeby również w prywatnych domostwach. Sygnalizatory ppoż dostępne są w bogatej ofercie produktowej. Możemy więc nabyć taki model urządzenia, który spełni nasze oczekiwania.

Sygnalizatory alarmowe – dostępne rodzaje

Można wyróżnić dwa najpopularniejsze rodzaje sygnalizatorów: akustyczne i optyczne. To co je wyróżnia to sposób sygnalizowania – akustyczne działają na zasadzie emisji sygnału dźwiękowego natomiast optyczne poprzez sygnał świetlny. Jeśli chodzi o sam sposób działania sygnalizatory akustyczne działają poprzez emisję dźwięków w niskich tonach (które będą można usłyszeć z dalekiej odległości). W przypadku zasady działania sygnalizatorów optycznych jest nieco inaczej – sygnalizatory emitują migające sygnały świetlne w kolorze czerwonym lub niebieskim. Na rynku dostępne są również sygnalizatory, które łączą w sobie obie funkcję dźwiękową i optyczną są to wtedy sygnalizatory akustyczno optyczne. Przykładowe modele sygnalizatorów można sprawdzić na stronie producenta https://w2.com.pl.

Sygnalizatory ppoż – zastosowanie

Sygnalizatory dzielą się również nie tylko ze względu na sposób działania ale można je podzielić an te urządzenia, które dedykowane są na zewnątrz i wewnątrz budynku. Sam wybór odpowiedniego sygnalizatora nie jest łatwym zadaniem, dlatego warto skorzystać z doradztwa inspektora ppoż. Ten na pewno podpowie czy dany sygnalizator zewnętrzny sprawdzi się w wybranym obiekcie, czy konieczne będzie zastosowanie sygnalizatora wewnątrz budynku.

admin