Rękawice ochronne – podstawowa ochrona dłoni

Rękawice ochronne – podstawowa ochrona dłoni

Prace budowlane wymagają nie tylko umiejętności, odpowiedniego sprzętu oraz materiałów, ale także właściwego zabezpieczenia. Bardzo wiele wypadków ma miejsce z powodu lekceważenia przepisów BHP. Naprzeciw temu problemowi wychodzą liczne przedsiębiorstwa, zajmujące się sprzedażą różnego rodzaju zabezpieczeń. Jednym z nich są z całą pewnością rękawice robocze.

Dlaczego należy chronić ręce?

Ręce człowieka są bardzo wszechstronne. Potrafią wykonywać złożone ruchy o charakterze zginania, prostowania, ruchu obrotowego. Dzięki nim osoba może wykonywać złożone czynności manipulacyjne, wymagające jak największej precyzji. Także ruchy skrętne są bardzo pomocne, na przykład przy wykonywaniu licznych prac budowlanych lub ogrodniczych. Dlatego też ich ochrona jest aspektem kluczowym. Odpowiednio dobrane rękawice robocze z pewnością pozwolą na uniknięcie przykrych konsekwencji. Rękawice robocze dzielą się na wiele kategorii – zobacz na: https://dabo.pl/168-rekawice-ochronne . Mogą cechować się odpornością na działanie prądu elektrycznego, czynników chemicznych oraz chronić dłonie przed zanieczyszczeniami takimi jak opiłki rozgrzanych metali.

Rózne właściwości ręakwic ochronnych

Wiele z nich posiada właściwości ochronne także w zakresie dotykanego przedmiotu. Zabezpieczają one przed jego odkształceniem, pozostawieniem przez człowieka odcisków palców lub zabrudzeń przeniesionych na dłoniach. Znacząca większość rękawic jest produktem dwuręcznym. W związku z tym, można używać ich swobodnie bez obawy o brak dopasowania. Wykonane są z materiałów hipoalergicznych. Co pozwala na uniknięcie podrażnień oraz miejscowych stanów zapalnych.
Występuje kilka podstawowych typów rękawic roboczych. Na przykład skórzane znakomicie sprawdzają się w wypadku ciężkich prac. Dodatkowo dobrze zabezpieczają przed zjawiskami ogniotwórczymi, jak na przykład iskrzenie podczas procesu spawania. Rękawice dzianinowe sprawdzą się z kolei w warunkach, które wymagają zwiększonej ochrony przed czynnikami chemicznymi oraz kiedy temperatura przedmiotu nie przekracza 50 stopni Celsjusza.
Jak więc widać wybór rękawic jest duży. Każdy znajdzie coś dla siebie.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *