Zadanie zaworów pneumatycznych

Zadanie zaworów pneumatycznych

Zawory pneumatyczne to popularne rozwiązanie wykorzystywane zarówno w przemyśle, jak i w instalacjach domowych. Tego typu zawory wykorzystują napęd pneumatyczny, dlatego brakuje tutaj dźwigni lub innego elementu zasilającego.

Jak działają zawory pneumatyczne?

Zawory pneumatyczne to urządzenia bardzo proste w swojej budowie. Napęd pneumatyczny odpowiada za sterowanie kulą zaworu, która odpowiada za to czy medium w instalacji jest zablokowane czy może swobodnie przepłynąć. Zawory pneumatyczne stosowane są w instalacjach gdzie przepływa woda, gaz czy inne chemikalia. Żeby dobrać odpowiedni zawór pneumatyczny do naszego systemu, musimy zmierzyć średnicę rur. Dzięki temu będzie on pasował do naszej instalacji. Źle dobrane zawory mogą przyczynić się do awarii czy wycieku medium z rur. Zawory pneumatyczne to urządzenia, które są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Mogą być wykorzystywane w wielu miejscach, nawet tam, gdzie panują ekstremalne i ciężkie warunki pracy. Idealnie sprawdzą się w przemyśle gazowym, chemicznym czy spożywczym. Wśród zaworów pneumatycznych wyróżniamy kilka modeli. Są to m.in zawory grzybkowe, kulowe, motylkowe oraz membranowe.

Specjaliści pomogą Ci dobrać odpowiedni model i rodzaj zaworu do Twojej instalacji. Sprawdź ofertę trwałych, wysokiej jakości zaworów Te-Ha-Bud na stronie: https://www.zawory.com.pl.

admin