Zastosowanie gąsienic gumowych

Zastosowanie gąsienic gumowych

Gąsienice gumowe są alternatywą dla tradycyjnych stalowych podwozi gąsienicowych. Nie w każdym jednak przypadku wersja gumowa podwozia może zastąpić stal.

Kiedy użyć gąsienicy gumowej?

Gąsienice gumowe są najczęściej stosowane w mniejszych maszynach budowlanych jak minikoparki, miniładowarki. Są one lżejsze, elementy podwozia jest zatem mniej obciążone i pracuje w lżejszych warunkach. Oczywiście gumowe gąsienice występują także w większych maszynach budowlanych jednak nie w każdym przypadku ich użycie jest w pełni uzasadnione. Jest kilka powodów, dla których warto wykorzystać podwozia gąsienicowe.

Zalety stosowania gumowych podwozi gąsienicowych

Podstawową zaletą gąsienic gumowych jest łatwość jej eksploatacji. Jest praktycznie bezobsługowa. Należy ją wymieniać w przypadku zużycia. Kolejna zaleta to prosta jednoelementowa konstrukcja, która nie wymaga sama w sobie serwisu. Inaczej jest w gąsienicach stalowych gdzie całość tworzy kilka różnych elementów jak łańcuchy, płytki jezdne, mocowania itd. Wówczas większa liczba elementów wymaga serwisu i dozoru. Co do wad stosowania to na pewno ograniczone zastosowanie. Praca w bardzo ciężkich warunkach gdzie obciążenie jest bardzo wysokie, gąsienica z gumy mogłaby nie wytrzymać obciążenia i się zerwać, lub bieżnik gąsienicy uległby szybkiemu zużyciu.

Gąsienice gumowe znajdziesz na stronie https://entrack.pl/gasienice-gumowe/.

admin