Alarm dobrze skonfigurowany

Alarm dobrze skonfigurowany

We współczesnym świecie dążenie do posiadania znacznej ilości rzeczy przejawia się również w coraz częstszych aktach kradzieży. I nie chodzi tu wyłącznie o kradzieże okazjonalne, np. dokonywane w sklepie, lecz przede wszystkim o zaplanowane i precyzyjnie przeprowadzone okradanie nieruchomości.

Każdy, kto choć raz miał wątpliwą przyjemność doświadczyć takiego aktu na własnej nieruchomości, wie jak bardzo frustrujące jest tracenie ruchomości, nabytych za pieniądze pochodzące z ciężkiej pracy. Są jednak sposoby, ażeby uniknąć takich sytuacji. Jedną z nich jest z pewnością inwestycja w system alarmowy.

Skomplikowany układ o dużych możliwościach

W potocznym rozumieniu system alarmowy składa się przede wszystkim z czujników ruchu i sygnalizatora dźwiękowego, potocznie nazywanego syreną, wspartych przez sygnalizator optyczny, czyli intensywnie świecące światło, najczęściej barwy czerwonej, umieszczone zwykle na elewacji ochranianego przez system budynku. Oczywiście to bardzo istotne części składowe alarmu, niemniej nie mogłyby działać, gdyby ich pracą nie zarządzała centrala sterująca.

Zarówno bowiem sygnalizator dźwiękowy, jak i sygnalizator zewnętrzny w postaci migającego źródła czerwonego światła na nic by się zdały, gdyby nie układ sterujący zawarty w centrali. Tak się bowiem składa, że sygnał z czujników ruchu musi najpierw trafić do centrali, aby ta wysłała polecenia, dzięki którym zarówno sygnalizator dźwiękowy, jak i sygnalizator optyczny zaczęły działać. A to jeszcze nie wszystko.

Kolejny sygnał na zewnątrz

Zwykle bowiem centrale alarmowe wyposażone są w gniazdo kart SIM, dzięki którym mają łączność z siecią GSM i po otrzymaniu sygnału z czujników ruchu wysyłają informację sms na wprowadzone do systemu numery telefonu. Tego typu sygnalizator zewnętrzy jest więc odpowiedzialny za przesłanie bezpośredniej informacji do właścicieli budynku i ochrony.

Stosowanie tego typu sygnalizatora zewnętrznego pozwoliło na skrócenie czasu reakcji po zaistnieniu incydentu, który wychwyciły czujniki ruchu w danym obiekcie. Jest to więc bardzo istotny element działania całego systemu.

Więcej na temat sygnalizatorów znajdziesz w ofercie: https://w2.com.pl/

admin