Poznaj nowoczesne rozwiązania budowlane

Alarm dobrze skonfigurowany

We współczesnym świecie dążenie do posiadania znacznej ilości rzeczy przejawia się również w coraz częstszych aktach kradzieży. I nie chodzi tu wyłącznie o kradzieże okazjonalne, np. dokonywane w sklepie, lecz przede wszystkim o zaplanowane i precyzyjnie przeprowadzone okradanie nieruchomości.

Każdy, kto choć raz miał wątpliwą przyjemność doświadczyć takiego aktu na własnej nieruchomości, wie jak bardzo frustrujące jest tracenie ruchomości, nabytych za pieniądze pochodzące z ciężkiej pracy. Są jednak sposoby, ażeby uniknąć takich sytuacji. Jedną z nich jest z pewnością inwestycja w system alarmowy.

Skomplikowany układ o dużych możliwościach

W potocznym rozumieniu system alarmowy składa się przede wszystkim z czujników ruchu i sygnalizatora dźwiękowego, potocznie nazywanego syreną, wspartych przez sygnalizator optyczny, czyli intensywnie świecące światło, najczęściej barwy czerwonej, umieszczone zwykle na elewacji ochranianego przez system budynku. Oczywiście to bardzo istotne części składowe alarmu, niemniej nie mogłyby działać, gdyby ich pracą nie zarządzała centrala sterująca.

Zarówno bowiem sygnalizator dźwiękowy, jak i sygnalizator zewnętrzny w postaci migającego źródła czerwonego światła na nic by się zdały, gdyby nie układ sterujący zawarty w centrali. Tak się bowiem składa, że sygnał z czujników ruchu musi najpierw trafić do centrali, aby ta wysłała polecenia, dzięki którym zarówno sygnalizator dźwiękowy, jak i sygnalizator optyczny zaczęły działać. A to jeszcze nie wszystko.

Kolejny sygnał na zewnątrz

Zwykle bowiem centrale alarmowe wyposażone są w gniazdo kart SIM, dzięki którym mają łączność z siecią GSM i po otrzymaniu sygnału z czujników ruchu wysyłają informację sms na wprowadzone do systemu numery telefonu. Tego typu sygnalizator zewnętrzy jest więc odpowiedzialny za przesłanie bezpośredniej informacji do właścicieli budynku i ochrony.

Stosowanie tego typu sygnalizatora zewnętrznego pozwoliło na skrócenie czasu reakcji po zaistnieniu incydentu, który wychwyciły czujniki ruchu w danym obiekcie. Jest to więc bardzo istotny element działania całego systemu.

Więcej na temat sygnalizatorów znajdziesz w ofercie: https://w2.com.pl/

Podobne artykuły

Przewody PPOŻ – ja... Tweet Przewody PPOŻ to nieodłączny element systemów przeciwpożarowych. To one zapewniać mają transmisję danych pomiędzy poszczególnymi urządzeniami w systemie  lub dostarczyć zasilanie. Niezależnie od tego czy będą
Alarm dobrze skonfigurowa... Tweet We współczesnym świecie dążenie do posiadania znacznej ilości rzeczy przejawia się również w coraz częstszych aktach kradzieży. I nie chodzi tu wyłącznie o kradzieże okazjonalne, np.
Przekładnie ślimakowe &... Tweet Przekładnie ślimakowe to bardzo specyficzny rodzaj przekładni mechanicznych. Jako jedyne mogą one pełnić funkcję nie tylko multiplikatora (podzespołu przyspieszającego pracę urządzenia, w którego budowie się znajduje)
Folie zabezpieczające na... Tweet Niejednokrotnie na każdej budowie może dojść do konieczności zabezpieczenia części terenu lub elementów budowlanych. W artykule omówiono, jak jakość foli wpływa na bezpieczeństwo oraz pomyślność prowadzonych
Odżelazianie wody Tweet Dobór stacji, która ma służyć do odżelaziania wody i odmanganiania zaczyna się od dobrze dobranej technologii. Najpierw zaczyna się w studni od pompy poprzez urządzenia technologiczne,
Butle gazowe – zast... Tweet Butle gazowe mają dość szerokie zastosowanie. Przydają się nie tylko w gospodarstwach domowych. Świetnie nadają się także na biwak. Jest to opcja często stosowana przez turystów.
Bagażniki na rowery R... Tweet Bagażnik samochodowy na rowery do montażu dachu to podstawa montażu boxa. By dobrać odpowiedni bagażnik należy dokładnie znać markę, model samochodu, rok jego produkcji oraz typ
Łyżki do koparek Tweet Łyżki do koparek – jak je wybierać i na co zwracać uwagę? Na polskim rynku coraz częściej można spotkać się z ofertami specjalistycznych przedsiębiorstw, które zajmują
Drewniane elementy w twoi... Tweet Nie da się ukryć, że drewno to coś, co uwielbiamy w naszych aranżacjach! Drewniane podłogi, meble i detale nadają wyjątkowego charakteru aranżacjom i sprawiają, że nasz
Wszystko o zaworach Tweet Zawory są elementem każdego domu, a tak naprawdę każdej instalacji. Ich szerokie zastosowanie można zauważyć zarówno w kuchni, przy piecu ciepłowniczym, jak i w wielu fabrykach.