Bagażniki na rowery – co musisz wiedzieć?

Bagażniki na rowery – co musisz wiedzieć?

Bagażnik samochodowy na rowery do montażu dachu to podstawa montażu boxa. By dobrać odpowiedni bagażnik należy dokładnie znać markę, model samochodu, rok jego produkcji oraz typ nadwozia. To co cechuje bagażniki samochodowe na rowery to montowanie ich za krawędzią dachu pod drzwiami, na relingach lub w punktach oryginalnych. Co jeszcze musisz wiedzieć na temat bagażników montowanych na dachu? 

Bagażnik dachowy a sama jazda

Prędkość jazdy z bagażnikiem dachowym niewątpliwie jest jednym z najciekawszych dla kierowcy pytań. Niewątpliwie najważniejszy jest zdrowy rozsądek i możliwości – zarówno kierowcy, jak i samochodu. Wiele zależy również od warunków panujących na drodze, ponieważ z dodatkowym obciążeniem droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża. Uwagę i ostrożność należy zachowywać szczególnie podczas hamowania, ruszania oraz pokonywania zakrętów, ze szczególną uwagą na silne podmuchy wiatru. Podczas jazdy z bagażnikiem rowerowym na dachu należy więc zadbać o płynność jazdy oraz o to, by prędkość była nieco mniejsza.

Bagażnik samochodowy na rower a hałas

Wiele osób mogło spotkać się z opinią, że podczas jazdy z bagażnikiem dachowym towarzyszy nam hałas. W przypadku większych prędkości możemy usłyszeć nieprzyjemny hałas, jednak nie jest to konieczne. Natężenie towarzyszącego dźwięku może znacznie różnić się w zależności od samego bagażnika, ale również modelu samochodu. Największy hałas usłyszymy jadąc z samymi belkami, jednak po zamontowaniu uchwytów rowerowych lub boksa znacznie się on zmniejsza. Aby uniknąć hałasu i większego spalania paliwa nie zaleca się jazdy z pustymi belkami. 

Obciążenie dachu – jakie jest odpowiednie?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jakie obciążenie dachu samochodu. Takie informacje znajdują się w  instrukcji obsługi każdego pojazdu. Należy kierować się zaleceniami producenta, aby nie tylko nie uszkodzić samochodu, ale również nie narazić bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu.  

Bagażnik rowerowy do montażu na dachu znajdziesz pod adresem https://www.dopasujbagaznik.pl/uchwyty-rowerowe-na-dach

admin