Branża transportowa – co warto o niej wiedzieć?

Branża transportowa – co warto o niej wiedzieć?

Branża transportowa to zdecydowanie jedna z tych gałęzi przemysłu, która stale się rozwija. Ta przyszłościowa i z całą pewnością dochodowa branża wymaga jednak nie tylko specjalistycznych umiejętności ale również odpowiedniego zakresu wiedzy. Chcąc pracować w transporcie należy więc wziąć pod uwagę kilka istotnych składowych ale również stawiać na ciągły rozwój i zdobywanie nowych umiejętności oraz wiedzy.

Ewidencja czasu pracy kierowców wcale nie jest prosta

Ewidencja czasu pracy kierowców jest niezwykle ważną kwestią w branży transportowej, nie tylko z wiadomych względów jakimi są wynagrodzenia dla kierowców, ale również pod kątem czysto prawnym. Przepisy prawa jasno określają zakres pracy kierowców powyżej 3,5t tony, uwzględniając w tym postoje, ciągłość pracy, godziny nocne oraz świąteczne, a także dyżury. Aby móc bez problemu określić czas pracy kierowcy należy wiedzieć jak to zrobić, w czym pomocne są wszelkie dostępne kursy. Każdy kierowca musi rejestrować swoją aktywność. W zależności od typu wyposażenia pojazdu może zrobić to za pomocą karty kierowcy lub – w przypadku nieco starszych ciężarówek – za pomocą specjalnych tarczek. Należy pamiętać, że tygodniowy i miesięczny czas pracy kierowców nie może przekraczać tego, który ustalany jest w kodeksie.

Kurs na certyfikat kompetencji zawodowych jako podstawa

Kurs na certyfikat kompetencji zawodowych to niemalże podstawa w branży transportowej. Dzięki niemu zarówno pracownicy, jak i osoby decyzyjne mogą zdobyć wiedzę praktyczną i teoretyczną, która przydaje się podczas pełnienia swoich obowiązków oraz pozwala uniknąć stresujących sytuacji. Taki kurs dostarcza wiedzy z zakresu prawa, handlu, ekonomii czy rozliczeń kierowców. Warto tutaj zaznaczyć, że każdy kurs powinien być zakończony certyfikatem potwierdzającym kwalifikacje. Taki certyfikat respektowany jest na terenie całej Unii Europejskiej.

Kurs na certyfikat kompetencji zawodowych znajdziesz na stronie https://transporttrener.pl/kursy/4-dniowy-kurs-on-line-na-zywo-z-trenerem/

admin