Buty robocze na budowę – jakie wybrać?

Buty robocze na budowę – jakie wybrać?

W wielu zakładach pracy konieczne jest zaopatrzenie pracownika w obuwie i odzież roboczą. Wynika to nie tylko z obwiązujących norm prawnych ale także z zapewnienia pracownikom bezpieczeństwa podczas wykonywanej pracy. Pracownicy budowlani to szczególna grupa pracowników, która zawsze powinna być doposażona w odpowiednie obuwie i odzież.

Buty robocze czy ochronne?

Wybór obuwia roboczego przeważnie zawsze leży w gestii pracownika. Stąd też nierzadko pojawiają się dylematy odnośnie zakupu butów pracowniczych. Buty robocze czy może ochronne? To jedno z najczęściej pojawiających się pytań. W tym przypadku musimy zwrócić uwagę na specyfikację wykonywanej pracy. Jeśli nasza praca przebiega w trudnych warunkach np. nasze stopy narażone są na zmienne temperatury, narażone na wszelkiego rodzaju urazy i wypadki wtedy też warto rozważyć zakup specjalistycznych butów. Tutaj na pewno przydatne okażą się buty ochronne certyfikowane. Te modele obuwia wykazują zupełnie inne funkcje niżeli klasyczne buty robocze. Dla przykładu buty ochronne męskie posiadają wzmocnioną podeszwę, podnosek kompozytowy, dobrze wyprofilowaną cholewkę, są nieprzemakalne,odporne na przebicia uszkodzenia mechaniczne.

Solidne i dobrej jakości certyfikowane buty ochronne

Wybór obuwia roboczego czy też ochronnego nie należy do łatwych. Musimy mieć na uwadze warunki w jakich przyszło nam pracować jak również komfort i wygodę. Praca na budowie jest ciężka i wymagająca, dlatego warto zapewnić naszym stopom należytą wygodę. W przypadku wyboru butów ochronnych męski nie warto sugerować się ceną – na rynku dostępne jest całe mnóstwo modeli obuwia roboczego i ochronnego. Można je nabyć nawet za kilkadziesiąt złotych. Jednak taki zakup nie zawsze okazuje się opłacalny, czasem warto dopłacić i kupić certyfikowane obuwie robocze od producenta. Przykładowe modele obuwia ochronnego można znaleźć w ofercie polskiego producenta. Trzewiki męskie, sandały robocze, półbuty ochronne, buty ochronne męskie – producent PPO udostępnia w swojej ofercie na stronie https://sklep.ppo.pl/kategoria/obuwie-meskie. Obuwie prezentowane w ofercie sklepu jest solidnej jakości oraz certyfikowane.

admin