3 powody dla których warto kupić obuwie bezpieczne od producenta

W halach przemysłowych, produkcyjnych, na budowie w tego typu miejscach pracy każdy pracownik powinien posiadać obuwie robocze. Ryzyko kontuzji, ewentualnego urazu stopy jest w tego typu zakładach wysoce możliwe.

Jednak możemy się przed tym wszystkim uchronić inwestując w dobrej jakości specjalistyczne obuwie ochronne. Dobra jakość nie zawsze podyktowana jest ceną. O czym zapewne wielu z nas miało okazje się przekonać. Obuwie bezpieczne powinno przede wszystkim być certyfikowane, a taką gwarancję może nam dać producent. Zakup obuwia bezpiecznego u producenta jest zawsze pewny. 

Gwarancja jakości

Producenci obuwia bezpiecznego dokładają wszelkich starań aby zagwarantować wysoką jakość produktów. Możemy spodziewać się, że zarówno konstrukcja buta oraz jego wykonanie jest na najwyższym możliwym poziomie. Producenci do produkcji obuwia używają najlepszych materiałów, kupując takie obuwie możemy mieć pewność, że będzie ono odpowiednie na skrajne temperatury, antypoślizgowe a zamontowana podeszwa będzie antyprzebiciowa.

Certyfikowane obuwie

Certyfikaty to nie tylko dokumenty potwierdzające zgodność produktu ze standardem europejskim. Jest to przede wszystkim bardzo ważna informacja dla kupującego – możemy mieć pewność, że dany model obuwia roboczego posiada dany rodzaj ochrony. Warto zauważyć, że buty bezpieczne mogą wykazywać różne stopnie ochrony. Do wyboru mamy buty elektrostatyczne, esd czy buty ochronne z podnoskiem kompozytowy.

Specyfikacja produktowa

Nie w każdym sklepie dostępna jest specyfikacja produktowa, jednak na stronie producenta zawsze ją znajdziemy. Jest to niezwykle ważna informacja dla konsumenta. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzi wybór specjalistycznego obuwia bezpiecznego. W tejże specyfikacji znajdziemy najważniejsze informacje na temat konkretnego modelu obuwia. Mamy informacje na temat tego z jakich materiałów zostało wykonane obuwie, jakie funkcje ochronne posiada, jaki rodzaj podeszwy został zastosowany. Bardzo szczegółową specyfikację produktową posiada producent obuwia roboczego PPO. Na stronie sklepu znajdziemy wszystkie niezbędne informacje na temat wybranego modelu obuwia. Specjalistyczne obuwie ochronne damskie i męskie dostępne w ofercie PPO na stronie – www.ppo.pl 

admin