Jak dobrać odpowiednie buty robocze? Skorzystaj z naszych porad!

Jak dobrać odpowiednie buty robocze? Skorzystaj z naszych porad!

Wybór odpowiedniego obuwia roboczego przysparza wiele trudności. Szczególnie jeśli poszukujemy specjalistycznego obuwia, które powinno posiadać funkcje ochronne. Oczywiście inny rodzaj obuwia wybierzemy do pracy w zakładzie przemysłowym, a inny model obuwia do pracy na budowie. Jak więc wybrać odpowiednie obuwie robocze, takie które będzie trwałe i wygodne? Poniżej kilka porad.

Specjalistyczne obuwie ochronne

Przy wyborze obuwia roboczego należy wziąć pod uwagę to czy jest ono wygodne, odporne na uszkodzenia czy posiada dodatkowe funkcje ochronne. Wszystko zależy od tego jaki model obuwia wybierzemy do wyboru jest obuwie ochronne z podnoskiem kompozytowym, obuwie robocze ze wzmocnioną podeszwą.

Sprawdź jak wykonane jest obuwie robocze

Buty robocze dostępne są w wielu fasonach i modelach. Większość modeli obuwia roboczego wykonana jest ze skóry naturalnej, poliuretanu. Każdy model obuwia jest inny i posiada inne parametry użytkowe. Dlatego też ważne jest z jakiego materiału wykonane jest obuwie jaką posiada konstrukcję. Do wyboru są trzewiki, sandały robocze i klasyczne półbuty, każdy z tych modeli wykazuje inne funkcje. Trzewiki to typowe obuwie robocze wybierane na zimę, natomiast półbuty określane są jako jedne z bardziej popularnych modeli obuwia.

Buty robocze z certyfikacją

Niezależnie od tego czy chcemy kupić buty robocze czy ochronne powinny one posiadać odpowiednią certyfikację. Jest ona pewnego rodzaju gwarancją tego, że obuwie spełnia odpowiednie funkcje ochronne i można je stosować nawet w pracy w trudnych warunkach. Certyfikowane obuwie robocze posiada jeden polskich producentów PPO. Na stronie https://www.ppo.pl oferta obuwia roboczego dla kobiet i mężczyzn. Dostępne w ofercie obuwie ochronne, robocze bhp damskie i męskie, obuwie, które posiada certyfikację.

admin