Używany ciągnik Ursus C-330 – czy warto zdecydować się na zakup pojazdu?

Używany ciągnik Ursus C-330 – czy warto zdecydować się na zakup pojazdu?

Wielu rolników poleca sprzęt firmy Ursus. Uważają, ze jest niemal niezawodny i można na nim polegać. Co brać pod uwagę przy zakupie pojazdu? Czy warto inwestować pieniądze w zakup używanego ciągnika Ursus C-330?

Stan techniczny


Zakup nie powinien być podyktowany jedynie ceną pojazdu. Najważniejszy jest stan techniczny. Jeśli poprzedni właściciel serwisował ciągnik, istnieje spora szansa, że będzie on w świetnym stanie. Nie będzie wymagał zbyt dużych dodatkowych napraw. Przed zakupem pojazdu powinniśmy więc dokładnie zadbać jego stan techniczny

Układ hamulcowy


Hamulce i cały układ hamulcowy to bardzo ważne elementy każdego ciągnika. Ich prawidłowe działanie warunkuje bezpieczne działanie Ursusa. Dlatego powinny być wnikliwie sprawdzone podczas przeglądu technicznego. Czas hamowania musi być krótki. Pozwoli to na w pełni bezpieczne użytkowanie pojazdu na lokalnych drogach czy na polu. Przydatne informacje znajdziesz też na stronie https://sklep-rolnicze.eu

Silnik


Wielu rolników uważa, że silnik to serce każdej maszyny rolniczej. Jest w tym wiele prawdy. Silnik powinien pracować płynnie. Jeśli tak nie jest, powinno to wzbudzić nasze podejrzenia. Jeśli nie znamy się na budowie maszyn rolniczych, warto ze sobą zabrać zaprzyjaźnionego mechanika lub bardziej doświadczonego rolnika. Taka osoba z całą pewnością będzie w stanie dokładnie ocenić, czy silnik jest w dobrym stanie.

Używany ciągnik – cena


Niewątpliwie dużą zaletą zakupu używanego ciągnika, jest jego cena. Jeśli Ursus jest w dobrym stanie, warto w niego zainwestować. Jeśli poprzedni właściciel o niego dbał, a my będziemy czynić tak samo pojazd może być równie wydajny co nowa maszyna. Koszt zakupu będzie zaś nieporównywalnie mniejszy. Łatwo więc sfinansujemy zakup sprzętu rolniczego. Takie rozwiązanie jest szczególnie dobre w przypadku małych gospodarstw, które nie mają tak dużych przychodów jak ich większe odpowiedniki.

admin