Budowa kortów tenisowych – jak wykonać ją prawidłowo

Mając w planie budowę boiska sportowego należ mieć na uwadze to na ile będzie to obiekt użyteczny na ile bezpieczny. Jest szereg restrykcji, które należy przestrzegać przy budowie tego typu inwestycji. Co należy uwzględnić przy budowie boisk sportowych a w tym przypadku kortu tenisowego? Dowiesz się w poniższym artykule.

Ustal wielkość obiektu sportowego

W pierwszej kolejności dobrze jest skupić uwagę na planowaniu inwestycji w tym również na ustaleniu jak duży ma być kort tenisowy. Według ogólnie przyjętych norm boisko kortu tenisowego powinno mieć 23,77 m (boczna część boiska, szerokości 8,23 m. Trzymając się tych zasad można zbudować funkcjonalne boisko do gry. Oprócz wydzielonej strefy na boisku przyda się również wydzielone miejsce np. na przechowalnie sprzętu sportowego.

Instalacja profesjonalnego sprzętu do gry

Oprócz dobrze przygotowanego boiska sportowego istotna jest również instalacja sprzętów do gry. Tutaj konieczna będzie siatka do gry ze słupkami, rakiety tenisowe, piłki. W tego rodzaju osprzęt najlepiej zaopatrzyć się w profesjonalnych sklepach sportowych lub u producenta.

Montaż dedykowanej nawierzchni sportowej

Dobrze przygotowane boisko to przede wszystkim odpowiednia zainstalowana nawierzchnia sportowa. Od tego jaki rodzaj nawierzchni będzie zamontowany będzie zależał w dużej mierze komfort gry. Budowa kortów tenisowych przeważnie odbywa się pod okiem specjalistów i fachowców. To oni dobierają jaka nawierzchnia sportowa sprawdzi się na danym obiekcie. Na kortach tenisowych najcześciej można spotkać nawierzchnie wykonane mączki ceglanej. W ostatnim czasie dość popularną nawierzchnią i często montowaną stała się nawierzchnia typu county. Szczególnie jeśli chodzi o budowę kortów tenisowych przydomowych ten rodzaj nawierzchni wybierany jest bardzo często. Na stronie https://courty.pl/budowa-kortow-tenisowych/ znajdziesz więcej informacji oraz inspiracji na temat budowy boisk sportowych komercyjnych i przydomowych.

admin