Czy silniki AC-MOTOREN nadają się na budowę?
Silników elektryczne znalazły szerokie zastosowanie w różnorodnych gałęziach motoryzacji i transportu. Istnieją jednak takie branże, w których wymagana jest jak najwyższa niezawodność. Jedną z nich jest budownictwo.
Silniki AC-Motoren sprawdzą się w samozasysających pompach czy kompresorach. Nie sposób ich „zajechać” typową eksploatacją.
Innym obszarem, w którym silniki elektryczne AC-MOTOREN się sprawdzą są wszelkiego rodzaju agregaty hydrauliczne i kruszarki. Tutaj przypomniała mi się ciekawa anegdota związana z moim kolegą, Patrykiem. Otóż któregoś dnia kupił on sobie tanią, ślimakową przekładnię mechaniczną. To był jakiś najtańszy model, chyba nawet nie był pokryty brązem dla zmniejszenia tarcia. Chciał go zamocować w tanim dźwigu, ad hoc, coby tylko dokończyć prace na budowie.
Kolega był jednak do tego stopnia oszczędny, że do napędzania przekładni wykorzystał silnik elektryczny całkowicie do tego nieprzystosowany. Jego moc była zbyt mała. Nie będzie przesadą jeżeli powiem, że silnik ten pracował na 101% mocy. Jęczał, warczał… oczywiście nie trzeba nikomu tłumaczyć, że szybko skończyło się to uszkodzeniem silnika. Mało tego, ponieważ silnik znajdował się w bliskim sąsiedztwie materiałów łatwopalnych, nieomal doszło do pożaru! Wtedy kolega powiedział słynne już słowa:
– Mogłem wziąć AC-MOTOREN i mieć święty spokój…
Dlaczego silniki AC-Motoren mają opinie niezawodnych?
Pewnie dlatego, że są niemieckie 🙂 W Polsce utarło się, że wszystko, co niemieckie jest lepsze. Ale tutaj rzeczywiście jest w tym dużo prawdy. Po pierwsze, producent AC-Motoren posiada certyfikaty ISO 9001. Jest to restrykcyjny system zarządzania jakością. Gwarantuje to, że system zarządzania jakością jest w pełni sformalizowany. Po drugie, silniki Motoren mają stosunkowo niską cenę. Reguła jest taka, że wszystko co dobre i tanie szybko zdobywa uznanie na rynku. Stąd tak wiele pozytywnych recenzji.
Gdzie kupić silniki elektryczne?
Warto zajrzeć na stronę https://stmpolska.pl, w zakładkę „silniki elektryczne”, gdzie znajdziemy te i inne silniki (bo być może zainteresują nas silniki Siemensa albo te proponowane przez STM POLSKA – ja ich nie testowałem, ale pewnie też są dobra). Osobiście z całego serca polecałbym AC-Motorena. Dodam jeszcze, że warto zapytać dystrybutora, czy jest możliwość zwiększenia norm IP dla tego silnika (gdyby ktoś potrzebował używać go w trudnych warunkach).