Zastosowanie atomizerów ultradźwiękowych

Zastosowanie atomizerów ultradźwiękowych

Średnica kropli wody przyjęta w gospodarstwach domowych to około 5 mm. Specjalistyczne dysze wodne potrafią To jednak za dużo dla czyszczenie większości zbiorników wodnych. Z pomocą przychodzą atomizery ultradźwiękowe oraz powietrzno – wodne.

Atomizer pozwala rozbić ciecz na kropelki o średnicy od 300 do nawet 20 mikrometrów!

Do czego użyć kropli atomizera?

Te malutkie kropelki przydadzą się:

  • w ochronie roślin. Oprysk przeciwko wielu szkodnikom musi być realizowany z wykorzystaniem takich właśnie kropelek atomizera, co gwarantuje wysoką skuteczność działania
  • w ekstremalnych warunkach pogodowych. Fizyka zna litość dla kropelek o średnicy poniżej 20 mikrometrów – one po prostu nie zamarzają. Oznacz to, że oprysk może być prowadzony nawet w siarczystym mrozie.
  • Wszędzie tam, gdzie potrzebne są oszczędności. Nie można zapominać, że oprysk z wykorzystaniem takiej mikromgiełki atomizera jest dużo skuteczniejszy od oprysku z wykorzystaniem tradycyjnych dysz wodnych.

Czy atomizery ultradźwiękowe są drogie?

To zależy. Jeżeli poszukujemy atomizerów o wysokiej jakości i z wieloletnią gwarancją, to musimy liczyć się z wydatkami. Dobry stosunek jakości do ceny oferuje firma PNR-POLSKA. Na stronie http://www.dysze-wodne.pl/atomizery.html możemy zapoznać się z szeroką gamą atomizerów. Trzeba wejść do katalogu (dysze rozpyłowe) i odszukać interesującą nas dyszę, a następnie skontaktować się z firmą osobiście w siedzibie firmy (Gliwice) lub poprzez zakładkę kontakt. Niestety, ceny na stronie nie są podane.

Można oczywiście szukać atomizerów innych firm, jednak wieloletnie doświadczenie PNR POLSKA w tworzeniu rozwiązań dla przemysłu i systemów przygotowawczych dla nawilżania sprawiają, że jest to optymalny wybór.

Koszty eksploatacyjne atomizerów

Na koniec warto podkreślić, że atomizery mogą pracować przy znacznie niższych ciśnieniach wody / sprężonego powietrza. Oznacza to mniejsze narażenie końcówki głowicy na powolnie postępującą we wszystkich tego typu urządzeniach erozję wodną. A zatem wybierając atomizer możemy traktować go jako rodzaj inwestycji, który z pewnością nam się zwróci (dłuższy czas eksploatacji, mniejsze zużycie wody, wyższa skuteczność oprysku).

admin