Dlaczego gąsienice gumowe są lepsze?

Dlaczego gąsienice gumowe są lepsze?

Gąsienice gumowe, czy może stalowe? Choć wybór może wydawać się trudny, wszystko zależy od samej koparki, jej gabarytów, jak i podłoża, na którym będzie pracować. Gąsienice to ważny element koparki, który ma ogromny wpływ na jakość i komfort pracy.

Czym są gąsienice gumowe?

Gąsienice gumowe, to dwuwarstwowa część układu jezdnego maszyn budowlanych. Nakłada się je na koła koparki lub innej maszyny budowlanej. To element, który jest niezwykle ważny, ponieważ jest on odpowiedzialny za przenoszenie siły względem podłoża. Warto wspomnieć, że gąsienica gumowa również posiada stalowe elementy. Są nimi między innymi płyty i kordy, występujące w postaci taśmy stalowej. To właśnie zewnętrzna część gąsienicy jest pokryta ogumieniem, które odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Trzeba dokładnie zastanowić się, czy to właśnie tego rodzaju gąsienicy potrzebujemy. Na wymagającym i trudnym terenie znacznie lepiej sprawdzą się stalowe gąsienice. Jednak bez obaw. Gąsienice gumowe również sprawdzą się na trudnym terenie, jednocześnie nie niszcząc go tak bardzo. Są one najczęściej stosowane do koparek, które będą pracować na placach budowy na przykład podczas rozkopów.

gąsienice gumowe

Jakie są ich zalety?

Nie da się ukryć, że jedną z głównych zalet gąsienic gumowych jest to, że nie niszczą one terenu tak bardzo, jak gąsienice stalowe. Wszystko dlatego, że są one cierne. Większe tarcie to znacznie większy komfort pracy, ponieważ poruszanie się taką koparką jest najzwyczajniej łatwiejsze. Praca koparki jest także o wiele cichsza, jeśli gąsienice są gumowe. To ogromny plus nie tylko dla pracowników, ale wszystkich, którzy znajdują się w okolicy placu budowy. Wykorzystanie gumowych gąsienic powoduje również znaczne zmniejszenie wagi całej maszyny. Jest to niezwykle kluczowe, szczególnie podczas wykonywania prac specjalistycznych. Zastosowanie gąsienic gumowych to także zmniejszone ryzyko uszkodzenia i awarii gąsienicy. Wszystko zawdzięcza się temu, że guma znacznie mocniej trzyma i łączy wszystkie inne elementy znajdujące się wewnątrz gąsienicy.

Więcej o gąsienicach gumowych przeczytasz na stronie https://entrack.pl/gasienice-gumowe/.

admin