Garaż murowany, blaszany czy tynkowany?

Garaż murowany, blaszany czy tynkowany?

Na rynku jest kilka możliwości wyboru garaży, jednak ten artykuł został poświęcony tytułowej trójce. W zależności od naszego zapotrzebowania, miejsca oraz materiału z jakiego chcemy mieć wykonany garaż, wybór padnie oczywiście na najlepsze rozwiązanie. Garaż może być ogromny dla całej rodziny, jak i malutki dla jednego samochodu. Koniec końców nawet mały garaż fajnie jeśli posiada dodatkową przestrzeń na opał lub meble ogrodowe.

Garaż

Za i przeciw

Niekwestionowaną zaletą garażu blaszanego jest jego wykorzystane miejsce. Garaż ten ze względu na cienkie ściany nie zajmuje zbyt wiele powierzchni. Garaż blaszany oczywiście będzie tym najtańszym wyborem, jednak tutaj problemem może okazać się ocieplenie. Lepszym wyborem byłby garaż blaszany ocieplany, zwiększy to koszt wykonania jednak uważam że warto, o czym dowiecie się w dalszej części wpisu.

Jeśli mamy dużo miejsca to dobrym wyborem może okazać się garaż murowany. Jego solidna i gruba konstrukcja zapewnia ciepło i bezpieczeństwo na wysokim poziomie. Musimy zwrócić uwagę że taka konstrukcja poprzez swoją grubość zajmuje bardzo dużo miejsca. Należy zadać sobie pytanie czy aby na pewno potrzebujemy fortecy nie do zdobycia czy garażu który zapewni nam bezpieczeństwo, a przy tym będzie posiadał znacznie więcej miejsca

Pośrodku tej dwójki wyłania się garaż blaszany ocieplany, jednak dodatkowo tynkowany. Dwie warstwy blach, zabezpieczają przed włamaniem. Pomiędzy nimi znajduje się materiał ocieplający całą konstrukcję. Całość zwieńcza tynk, który wygląda bardzo estetycznie i schludnie. Ofertę garaży blaszanych ocieplanych możecie sprawdzić na stronie https://www.piotr.com.pl/ które dodatkowo są tynkowane.

Myślę że wybór jest dość prosty, garaż blaszany ocieplany góruje tutaj nad konkurentami pod wieloma względami. Ciepło, bezpieczeństwo, niezawodna konstrukcja, jak i w pełni wykorzystane miejsce przekonało już naprawdę wiele osób.

admin