Oświetlenie łazienki, czyli klimat i relaks

Oświetlenie łazienki, czyli klimat i relaks

Łazienka to miejsce, które kojarzy nam się z relaksem i odprężeniem po ciężkim dniu. Nie są to jednak jedyne czynności tam wykonywane. Do dobrze wykonanych zabiegów pielęgnacyjnych, higienicznych, czy nawet robienia make-upu potrzebne jest dobre oświetlenie.

Idealne światło do malowania i nie tylko

Duża część kobiet swój makijaż wykonuje w łazience. Oświetlenie podczas tej czynności jest niezwykle ważne, ponieważ bez niego można stworzyć niekoniecznie dobrze wyglądający make-up. A makijaż, ma przecież nas upiększyć! To samo tyczy się wszelkich zabiegów higienicznych, kosmetycznych i pielęgnacyjnych. Aby uniknąć nieprzyjemności związanych z tymi czynnościami, warto zainwestować w oświetlenie, które nie będzie się skupiać na jednym punkcie. Ogólne oświetlenie mogą zapewnić plafony umieszczone na suficie. Światło ogólne powinno oświetlać całą łazienkę. W dalszym ciągu jednak jest to za mało. Wybierając lustro, warto zwrócić uwagę, czy ma ono wbudowane lampki. Jeśli tak, będzie to świetne rozwiązanie podczas wszelkich zabiegów wykonywanych przy lustrze. Warto również dobrze oświetlić umywalkę i jej okolice.

Oświetlenie dobre na relaks

Miejsce relaksu w łazience przypada na wannę i kabinę prysznicową. Oświetlenie w tych miejscach nie musi być tak mocne, jak w przypadku luster i umywalki. Lekko stłumione, delikatne światło pomoże się zrelaksować i odpocząć po ciężkim, pracowitym dniu. Ciepłe, romantyczne oświetlenie nada również niepowtarzalnego klimatu. Domowe spa będzie jeszcze lepsze, jeśli zdecydujemy się na świece. Nie tylko pięknie oświetlą łazienkę, ale również będą pięknym akcesorium i dodatkiem, który nada wyjątkowego wyglądu łazience. Dodatkowym atutem świec jest również ich zapach, który pobudzi zmysły. Listwy ledowe to także dobre rozwiązanie, jeśli chcemy uzyskać efekt niczym w spa. Są one nie tylko dobrym źródłem delikatnego światła, ale także designerskim dodatkiem, który sprawdzi się niemal w każdej łazience.

admin