Ościeżnice drewniane – charakterystyka futryn drewnianych

Ościeżnice drewniane – charakterystyka futryn drewnianych

Ościeżnice drewniane są bardzo estetycznym i atrakcyjnym wizualnie rozwiązaniem stosowanym w budownictwie tak mieszkalnym, jak i użytkowym. Dostępne w różnych wariantach – regulowane oraz blokowe – ościeżnice drewniane umożliwiają montaż na murach o różnej grubości, co sprawia, że mogą być wykorzystane w aranżacji wnętrz nawet starych budynków, w których ściany są niejednorodne. Poznaj różnice pomiędzy ościeżnicami MDF a drewnianymi i dowiedz się, co mają Ci do zaoferowania jedne i drugie – zapraszamy do lektury!

Ościeżnice drewniane i ościeżnice MDF – czym się różnią?

Ościeżnice drewniane wykonane są z litego drewna wysokogatunkowego pochodzącego z drzew krajowych lub egzotycznych. Oryginalne zdobienia, które charakteryzują naturalnego pochodzenia produkty nadają wnętrzom niecodziennego i niezwykle oryginalnego charakteru – za tym jednak idzie cena. Zdecydowanie ekonomiczniejszym, lecz mniej atrakcyjnym wizualnie, niż ościeżnice drewniane, rozwiązaniem są ościeżnice MDF, które wykonywane są z płyty pilśniowej. Ta, poddawana obróbce, zapewnia większą wytrzymałość niż lite drewno, z którego wykonane są ościeżnice drewniane a przy tym charakteryzuje się mniejszą wagą. Zdecydowanie pod kątem atrakcyjności i efektowności zwyciężają ościeżnice drewniane jednak mając na uwadze aspekty wytrzymałościowe a także ekonomiczne lepszym wyborem będą ościeżnice MDF. To jednak nie jedyny aspekt, na który należy zwrócić uwagę.

Ościeżnice blokowe, a może inne?

Ościeżnice drewniane, czy też wykonane z MDF, występują w różnych wariantach. Ościeżnice blokowe są przystosowane do murów o określonej grubości i charakteryzują się największą wytrzymałością, co związane jest z ich jednorodnością i wypełnieniem na całej grubości. Alternatywą dla ościeżnic blokowych są ościeżnice regulowane, które pozwalają na montaż drzwi na murach o różnej powierzchni. Charakteryzują się one jednak mniejszą wytrzymałością, co związane jest z tym, że składają się z dwóch rozsuwanych elementów umożliwiających dopasowanie ich do ścian. Wygodniejsze w montażu ościeżnice regulowane nie wymagają zbyt dużej dbałości o detale ponieważ zasłaniają one miejsce łączenia ościeżnicy ze ścianą. Ościeżnice blokowe to jednak zupełnie inna bajka – nie zasłaniają one miejsca przylegania w związku z czym trzeba zadbać o to aby mur, na którym będą montowane był zarówno odpowiednio wyrównany, jak i odpowiedniej grubości, żeby nie wystawał poza szerokość ościeżnicy.

Futryny drewniane w ofercie BKT-System

Ościeżnice blokowe a także regulowane wykonane z drewna lub płyty MDF znajdziesz w ofercie polskiego producenta drzwi i ościeżnic BKT-System. Oferowane przez fabrykę drzwi BKT-System futryny drewniane to gwarancja wytrzymałości, wieloletniej funkcjonalności a także estetycznego wyglądu. Proponowane przez tą firmę futryny drewniane doskonale spiszą się w przestrzeniach użytkowych a także mieszkalnych – sprawdź na stronie https://www.bkt-system.com.pl/oscieznice-drewniane-i-mdf/. Poszukujesz rozwiązań dla branży przemysłowej? W ofercie BKT-System znajdziesz też niezawodne ościeżnice stalowe!

admin