Hale stalowe – co musisz o nich wiedzieć?

Hale stalowe – co musisz o nich wiedzieć?

Hale stalowe to konstrukcje wykonane z wysokiej jakości, plastycznego w procesie obróbki i niezwykle wytrzymałego po jego zakończeniu, materiału jakim jest stal. Znajdują one wiele zastosowań i ochoczo wykorzystywane są przez wiele branży. Dowiedz się czym charakteryzują się hale stalowe i co wyróżnia konstrukcje stalowe hal na tle budynków murowanych – zapraszamy do lektury!

Hale stalowe – charakterystyka

Hale stalowe to konstrukcje cechujące się mnogością zastosowań, bardzo dużą wytrzymałością a także odpornością na wiele niekorzystnych czynników zewnętrznych, w tym oczywiście chociażby atmosferycznych. Dzięki swoim parametrom wytrzymałościowym hale stalowe chętnie wykorzystywane są przez najróżniejsze branże – są to tak transport, handel, jak i przemysł oraz produkcja. Z powodzeniem hale stalowe wykorzystywane są również przez branżę rozrywkową – znajdują zastosowanie jako obiekty sportowe (jako stadiony, zadaszenia lodowisk lub kortów tenisowych) a także chętnie sięgają po nie organizatorzy koncertów lub imprez masowych (takich jak festiwale). Szeroki zakres zastosowań sprawia, że hale stalowe sukcesywnie wypierają budownictwo murowane.

Konstrukcje stalowe hal a budownictwo murowane – co jest lepsze?

Wiele osób zastanawia się, czy hale stalowe można uznać za wydajniejszą i efektywniejszą alternatywę dla budownictwa murowanego. Konstrukcje stalowe hal oferują przede wszystkim większą wytrzymałość od budynków murowanych a po drugie zdecydowanie szybciej są wznoszone (co wynika z braku konieczności oczekiwania aż poszczególne warstwy przeschną). Pomimo tego, że konstrukcje stalowe hal ochoczo wykorzystywane są przez różne sektory gospodarki, nie cieszą się one podobną popularnością w przypadku budownictwa mieszkalnego. Jest to z pewnością wynikiem tego, że konstrukcje stalowe hal trudniej jest w efektywny sposób ocieplić. Na korzyść budownictwa murowanego na pewno nie świadczy cena – konstrukcje stalowe hal są, pomimo wysokich cen stali, wciąż są ekonomiczniejszym, niż budynki murowane, rozwiązaniem.

Producent hal stalowych – którego wybrać?

Decydując się na hale stalowe warto skorzystać z usług sprawdzonego ich producenta. Wytwórnia konstrukcji stalowych Zekon to z pewnością godny polecenia producent hal stalowy. Konstrukcje, również hale stalowe, wykonawstwa Zekon służą najróżniejszym branżom i zdobią wiele miast (w tym chociażby Katowice i Gliwice). Producent hal stalowych Zekon podejmował się realizacji obiektów sportowych, użytku publicznego a także przeznaczonych do potrzeb transportu. Interesuje Cię co ma do zaoferowania producent hal stalowych Zekon? Koniecznie zajrzyj na stronę https://www.zekon.pl/pl/oferta/hale-stalowe/ i już dziś przekonaj się o jakości hal stalowych autorstwa Zekon!

admin