Jak dzielimy zawory modułowe?

Jak dzielimy zawory modułowe?

Modułowe zespoły zaworów pozwalają na dalszą redukcję orurowania. Są one zgodne ze standardami określonymi przez stowarzyszenia związane z branżą. 

Co potrafią zawory modułowe?

Zawory modułowe dzielą się na cztery główne kategorie:

1. Kontrola ciśnienia

Zawory modułowe regulujące ciśnienie są najczęstszym typem zaworów modułowych. Te jednostki analogowe ograniczają PSI w określonym obszarze maszyny, zmniejszając dopływ płynu na sekundę. Służą do zapobiegania przeciążeniom rur i cylindrów ciśnieniem podczas ruchów uruchamiających, skoków i szczytów ruchu oraz nieoczekiwanych skoków. Niektóre zawory są wyposażone w regulowane śruby, aby dostosować zawór do różnych poziomów oporu płynu.

2. Kontrola przepływu

Podobnie jak w przypadku regulatorów ciśnienia, zawór sterujący przepływem umożliwia bezpieczne wielokierunkowe użycie silnika hydraulicznego – doskonale nadaje się do zawracania płynu do zbiornika. Zawór ogranicza przepływ do najlepszego kierunku ruchu, jednocześnie blokując przepływ wsteczny (do krytycznego PSI).

3. Kontrolery ciśnienia

Modułowe zawory ciśnieniowe otworzą się automatycznie, jeśli osiągnięta zostanie prędkość przepływu lub ustawiona wartość PSI. Są one często używane do tworzenia bezpiecznych kanałów uwalniania, „śluz powietrznych” i pętli ograniczających ciśnienie, aby zapobiec przeciążeniu i nadmiernemu ciśnieniu.

4. Odwracalny wahadłowiec

Zawory wahadłowe są wyposażone w cyfrowe, elektroniczne mechanizmy sterujące, które umożliwiają im zintegrowanie (do) wszystkich trzech funkcji w systemie na polecenie. Systemy przemysłowe wykorzystują je do szybkiej rekonfiguracji (stąd „wahadło”).

Zawory modułowe – gdzie kupić?

Aktualnie mamy dostęp do szerokich ofert nie tylko stacjonarnych. Sklepy internetowe to dobre i sprawdzone miejsca na dokonanie zakupu. Zawory modułowe oraz innego rodzaju zawory specjalne dedykowane w dużej mierzy do hydrauliki możesz zakupić u dystrybutora GP Elektro Automatic na http://gpautomatic.pl/oferta/hydraulika/

admin