Jak zakotwiczyć garaż blaszany?

Jak zakotwiczyć garaż blaszany?

Kotwiczenie garażu blaszanego to proces polegający na przytwierdzeniu go do fundamentu i efektywnym zabezpieczeniu przed porwaniem przez wiatr w przypadku jego silnych podmuchów. Jak zakotwiczyć garaż blaszany? To pytanie zadaje sobie wielu przyszłych właścicieli garaży blaszanych – w dzisiejszym artykule znajdą na nie odpowiedź.

Garaż blaszany – podstawowe zasady kotwiczenia garażu

Kotwiczenie garażu wielu osobom kojarzy się w wypuszczeniem prętów z betonowej wylewki lub bloczków, które zostały przygotowane jako fundament garażu blaszanego, w celu zahaczenia o nie konstrukcji garażu. W rzeczywistości proces kotwiczenia przebiega zupełnie inaczej – to nie garaż przystosowuje się do przygotowanego pod kotwiczenie fundamentu ale to garaż właśnie kotwiczony jest do podłoża w miejscach, w których najlepiej do niego przylega. Wypuszczenie jakichkolwiek prętów może wiązać się z tym, że niemożliwym będzie montaż garażu i konieczne będzie uprzednie ich wyciągnięcie. Przystępując do kotwiczenia garażu wiercone są, w szkielecie jego konstrukcji, otwory, w których następnie umieszczane są kotwy lub inne elementy (np. haki wykonane z drutów zbrojeniowych) przystosowane do utrzymania garażu na powierzchni.

Jak zakotwiczyć garaż blaszany? Dowiedz się co będzie niezbędne

Kotwiczenie garażu blaszanego odbywa się przy pomocy kotw – jest to najskuteczniejsza metoda a przy tym umożliwiająca naniesienie ewentualnych poprawek bez konieczności angażowania spawarki oraz przecinaka do metali. Kotwienie garażu blaszanego przy pomocy kotew jest najskuteczniejsze w przypadku jego montażu na wylanym fundamencie lub dobrze przygotowanych, odpowiedni głęboko umieszczonych w ziemi bloczków przy dodatkowym zastosowaniu haków z drutów zbrojeniowych wbitych w grunt. Decydując się na kotwiczenie garażu, które jest obowiązkowe w przypadku jego stawiania, bardzo istotnym jest podłoże – właśnie dlatego warto jest zapoznać się z różnymi możliwościami, przy tym również ich wadami i zaletami, przygotowania fundamentu pod garaż blaszany. Najbardziej ryzykownym i zdecydowanie nie rekomendowanym przez specjalistów zajmujących się montażem garaży blaszanych jest fundament z kostki brukowej – uniemożliwia on efektywne i w pełni zabezpieczające garaż kotwienie.

Kotwiczenie garażu blaszanego – samodzielnie czy ze specjalistami?

Kotwiczenie garażu wbrew pozorom nie należy do trudnych zadań i kierując się powyższymi wskazówkami będziesz je mógł przeprowadzić we własnym zakresie bez obaw o trwałość garażu blaszanego. Garaż blaszany to konstrukcja, która wymaga dokładnego przytwierdzenia do podłoża – wynika to z jego niewielkiej, w porównaniu do garażu murowanego, wagi. Decydując się na pomoc specjalistów takich jak kadra producenta garaży blaszanych Damari koniecznym jest wspomnienie o chęci skorzystania z ich pomocy przy kotwiczeniu. Dzięki zakotwiczeniu garaż blaszany może służyć przez wiele lat. Dodatkowo przytwierdzenie garażu z blachy do podłoża przy użyciu kotew pozwala na łatwą i szybką zmianę ustawienia garażu w przypadku jego przechylenia pod wpływem upływu lat lub intensywnych podmuchów wiatru. Zastanawiasz się nad inwestycją w garaż blaszany z usługa kotwiczenia? Sprawdź ofertę garaży blaszanych Damari na stronie https://damari.pl/garaze-blaszane/ i skonsultuj swój pomysł ze specjalistami z wieloletnim doświadczeniem.

admin