Budujesz boisko do piłki nożnej? Pomyśl o nawierzchni sportowej!

Budujesz boisko do piłki nożnej? Pomyśl o nawierzchni sportowej!

Boisko do piłki nożnej na własnym przydomowym ogródku to chyba marzenie każdego fana futbolu. Posiadanie takiego boiska na własny użytek jest jak najbardziej marzeniem do spełnienia.

Tym bardziej jeśli mamy na taką inwestycję pewien plan i zaplecze finansowe. Budowa boiska do piłki nożnej wiąże się oczywiście z odpowiednim zagospodarowaniem terenu. Tutaj konieczna jest inwestycja w nawierzchnię sportową dopiero później w sprzęt do gry. Wybór nawierzchni sportowej nie jest jednak taki oczywisty zważywszy na fakt, że do wyboru jest tak naprawdę wiele rodzajów nawierzchni. 

Sztuczna murawa – najpopularniejszy rodzaj nawierzchni

Nie trzeba silić się na wyszukiwanie najpopularniejszych nawierzchni dedykowanych na boisko do gry w piłkę nożną aby wiedzieć że sztuczna murawa jest najczęściej wybieraną. W czym tkwi fenomen tej nawierzchni? Wielce prawdopodobne, że w tym jak ona się prezentuje. Sztuczna murawa imituje poniekąd wygląd klasycznego boiska do futbolu.
Montując sztuczną trawę na boisku możemy mieć chociaż namiastkę prawdziwego boiska sportowego. Jednak ten rodzaj nawierzchni ma pewne wady. Sztuczna trawa wymaga stałej pielęgnacji musimy dbać o to, by po deszczu nie zalegała na niej woda, zaś przed sezonem zimowym zadbać o to, by ją odpowiednio zabezpieczyć. Jeśli chodzi o renowację tutaj ciężko jest ją przeprowadzić jednorazowo i potrzebna jest tutaj pomoc wyspecjalizowanej firmy, która takie zabiegi renowacji przeprowadza. Więcej o renowacji boisk sportowych na stronie: https://courty.pl/renowacja-boisk-asfaltowych/

Nawierzchnia z polipropylenu – nowoczesna nawierzchnia do wielu zastosowań

Nawierzchnie sportowe z polipropylenu najczęściej można spotkać na boiskach wielofunkcyjnych. Coraz częściej znajdują także użytek na boiskach do piłki nożnej. Jeśli chcemy zamontować nawierzchnię sportową o bardzo dobrych dobrych walorach funkcjonalnych nawierzchnie z polipropylenu będą dobrym wyborem. Są przede wszystkim odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, tak więc zabiegi renowacji nie są konieczne do wykonania tak często jak w przypadku sztucznej murawy. Podobnie jest również jeśli chodzi o kwestie pielęgnacji nawierzchni sportowej polipropylenowej – brak zabiegów pielęgnacyjnych nie wpływa negatywnie na jakość nawierzchni.

admin