Jak wybrać drzwi pożarowe?

Nazywane są równiez drzwiami przeciwpożarowymi czy drzwiami przeciwogniowymi. Są koniecznym elementem wyposażenia budynków – zwłaszcza tych użytku publicznego. Jakie zadanie mają spełnić drzwi przeciwpożarowe i dlaczego są tak ważne? 

Do czego służą drzwi pożarowe? 

Najważniejszym zadaniem drzwi przeciwpożarowych jest powstrzymanie rozprzestrzeniającego się ognia. Jeśli jest to niemożliwe to drzwi pożarowe mają przynajmniej spowolnić tempo rozprzestrzeniania się ognia, aby zapewnić wystarczającą ilość czasu na ucieczkę. Tym sposobem, osoby które znalazły sie w płonącym budynku, będa mogły w miare bezpiecznie poczekać na służby ratunkowe.  Montaż drzwi przeciwpożarowych jest konieczny w dużych biurowcach, czy galeriach handlowych. Jednak niektórzy coraz częściej, również w swoich prywatnych domach decydują się na zamontowanie drzwi przeciwpożarowych. Dzięki temu możemy czuć się w pełni bezpiecznie. 

Aby zamontować drzwi przeciwpożarowe, musimy zastanowić się nad wieloma kwestiami. Po pierwsze drzwi pożarowe, różnią się od normalnych drzwi, posiadają wiele oznaczeń, które mają za zadanie poinformować jak wytrzymałe są dane drzwi i do czego się najlepiej nadają. Jeśli chcemy zdecydować się na montaż drzwi, powinniśmy zwrócić się do profesjonalnej firmy, która zajmuje się tego typu usługami:  https://pol-poz.pl/drzwi-przeciwpozarowe-przeglady-techniczne-serwis

Tylko drzwi posiadające wszystkie potrzebne certyfikaty i wyprodukowane od sprawdzonych producentów, a do tego odpowiednio zamontowane, będą spełniać swoje zadanie. Wybór drzwi pożarowych jest bardzo szeroki. Mogą być wykonane zarówno z aluminium, blachy czy drewna, ale najważniejsze jest to, aby spełniały wszystkie wymagania. Na rynku dostępne są drzwi, które dzielimy na klasy pod kątem: wytrzymałości i szczelności. Przed zakupem drzwi, warto przeczytać wszystkie ważne informacje na temat drzwi pożarowych lub postawić na specjalistów, którzy nie tylko zamontują drzwi, ale też udzielą wszystkich potrzebnych informacji na ten temat. 

Pamiętajmy, że drzwi pożarowe, szczególnie potrzebne są w takich budynkach, w których przechowujemy materiały łatwopalne. Nawet jeśli takie przedmioty znajdują się tylko w garażu – warto zainwestować w drzwi pożarowe, aby zabezpieczyć się przed rozprzestrzenieniem pożaru. 

admin