Jak wygląda usługa śrutowania?

Jak wygląda usługa śrutowania?

Śrutowanie to proces oczyszczania powierzchni metalowych z wykorzystaniem drobnego, nierzadko sypkiego lecz o dużej twardości materiału nazywanego śrutem. Usługa śrutowania to poddawanie powierzchni metalowych działaniu śrutu w celu nadania im określonych cech. Usługa śrutowania nierzadko zlecana jest zewnętrznym firmom co związane jest z koniecznością udziału w tym procesie wyspecjalizowanych urządzeń.

Czym jest śrutowanie?

Śrutowanie to proces mechaniczny opierający zasady swojego działania o czystą fizykę a dokładniej siłę, która wytwarza się w chwili uderzenia śrutu o oczyszczaną powierzchnię. Uderzający z dużą intensywnością śrut zawdzięcza pęd śrutownicom, które nadają mu określonej prędkości, co z kolei przyczynia się do odpryskiwania starych fragmentów farb, wygładzania a także estetyczniejszego wyglądu metalu poddawanemu śrutowaniu. Usługa śrutowania świadczona jest przez wiele zakładów jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jakości śrutowania decyduje przede wszystkim dopasowanie rodzaju śrutownicy do charakteru oczyszczanego metalu – właśnie dlatego każdy zakład chwalący się wykonywaniem usługi śrutowania powinien mieć doskonale wyposażony park maszynowy.

Usługa śrutowania – jak wygląda śrutowanie?

Wyrzucany pod dużym ciśnieniem śrut może przyjmować różne kształty – może być rozprowadzany w kształcie wachlarza, równomiernie lub nieregularnie. sposób wyrzucania śrutu na oczyszczaną powierzchnię zależny jest od rodzaju śrutownicy. Śrutownice zawieszkowe wyróżnia obecność haków, na których podwieszane są oczyszczane elementy podczas gdy śrutowanie wykorzystujące śrutownice wirnikowe obracają się wokół własnej osi umożliwiając dokładne oczyszczenie elementu z każdej strony. Specyficznym rodzajem śrutownic są komory śrutownicze przeznaczone do oczyszczania drutów oraz prętów. Większość śrutownic to urządzenia stacjonarne w związku z czym usługa śrutowania również świadczona jest stacjonarnie.

Usługa śrutowania – Metaltech-Serwis

Metaltech Serwis to zakład, który szczyci się kontynuacją tradycji zaszczepionych w polskim przemyśle przez Technical Nowa Sól. W parku maszynowym Metaltech Serwis, z którym zapoznać się można pod adresem https://metaltech-serwis.pl/?mod=45, dostępne są urządzenia umożliwiające nie tylko profesjonalne świadczenie usługi śrutowania ale również obróbkę CNC oraz wypalanie i cięcie blach. Wysokiej jakości urządzenia pozwalają na bardzo precyzyjną realizację wysokiej jakości elementów z metalu.

admin