Spawanie konstrukcji stalowych metodą MAG 135

Spawanie konstrukcji stalowych metodą MAG 135

Konstrukcje stalowe wykorzystywane są przez wiele dziedzin gospodarczych od przemysłu po sektor usługowy. Ich popularność nieustannie rośnie co wynika zarówno z ich niezwykłej wytrzymałości, jak i funkcjonalności oraz możliwości rozbudowy. Produkcja konstrukcji spawanych jest niezwykle wymagającym procesem, którego podjęcie się jest niemożliwym bez właściwych urządzeń. Dowiedz się na czym polega spawanie konstrukcji stalowych i w jaki sposób te są produkowane.

Spawanie konstrukcji stalowych podczas ich produkcji

Spawanie konstrukcji stalowych to proces polegający na łączeniu ze sobą elementów wchodzących w skład konstrukcji stalowych przy pomocy urządzeń znanych pod nazwą spawarki. Kształtowniki, dwuteowniki i teowniki wykorzystywane podczas wytwarzania konstrukcji stalowych to elementy, o których wytrzymałości decydują nie tylko materiały i kształt ale również sposób ich łączenia – właśnie dlatego tak ważne jest właściwe spawanie konstrukcji stalowych. Znanych jest wiele technik spawalniczych, spośród których za najbardziej efektywną uznawana jest ta znana pod nazwą spawanie MAG 135. Spawanie konstrukcji tą metodą jest bardzo efektywne, wydajne i niezwykle ekonomiczne co sprawia, że cieszy się dużą popularnością.

Na czym polega spawanie MAG 135?

Produkcja konstrukcji spawanych przy wykorzystaniu techniki MAG 135 odbywa się przy wykorzystaniu topliwej elektrody. Spawanie MAG 135 umożliwia łączenie stalowych elementów poprzez ich częściowe stopienie dzięki podniesieniu temperatury a następnie pozostawienie ich do zastygnięcia. Dzięki wykorzystaniu gazu osłonowego zapewnia się ochłodzenie i odizolowanie łuku elektrody od atmosfery, co umożliwia bezpieczne spawanie konstrukcji. Dokładność, którą oferuje spawanie MAG 135 sprawiła, że technika ta ochoczo wykorzystywana jest w zakładach obróbki metalu, branży budowlanej a także do produkcji konstrukcji spawanych.

Jak wygląda produkcja konstrukcji spawanych?

Produkcja konstrukcji spawanych jest procesem wymagającym dużej ostrożności i doświadczenia. Właśnie dlatego zajmują się nią doskonale wyposażone przedsiębiorstwa oraz zakłady przemysłowe. Pierwszym krokiem w kierunku stworzenia konstrukcji stalowej jest wykonanie projektu przez uprawnione i wykształcone w tym kierunku osoby. Po odebraniu wykonanego projektu kolejnym krokiem jest zgłoszenie się do firmy zajmującej się produkcją konstrukcji stalowych i spawanych – takiej jak na przykład Zekon. Wytwórnia konstrukcji stalowych Zekon nie tylko oferuje terminowe wykonawstwo najwyższej jakości elementów stalowych takich jak kształtowniki i blachownice ale również montaż konstrukcji stalowych na miejscu realizacji. Dowiedz się więcej na temat spawania konstrukcji stalowych na stronie https://www.zekon.pl/pl/oferta/spawanie-konstrukcji-stalowych/.

admin