Konstrukcje stalowe a profile SIN

Konstrukcje stalowe a profile SIN

Konstrukcje stalowe stanowią szkielety wielu budynków przykładem czego mogą być chociażby hale stalowe, które mają różne przeznaczenia – od sportu przez magazynowanie do hangarów lotniczych. Sukces stali w tej materii nie powinien nikogo dziwić – to materiał, który jest wytrzymały i efektywny a poddany profesjonalnej obróbce przybiera wybrane formy i zapewnia wizualny efekt WOW. Czym jednak cechują się konstrukcje stalowe wykorzystujące profile SIN?

Profile SIN – co to?

Profile SIN to odmiana blachownic, które są spawane z sinusoidalnie profilowanym środnikiem oraz pasami z blachy płaskiej – cienki środnik łączony jest z pasami blachownicy jednostronnymi spoinami. Jest to rozwiązanie zwiększające wytrzymałość konstrukcji stalowych, które jednocześnie redukuje ich masę całkowitą. Zastosowanie falistego środnika pozwala na osiągnięcie sztywności, która uniemożliwi utratę stateczności lokalnej przed przekroczeniem granicy plastyczności.

Zastosowanie profili SIN – hale stalowe

Wszystkie obiekty wielkopowierzchniowe, rozpoczynając od hal targowych poprzez obiekty sportowe aż po hale widowiskowe, cechują odrębne przepisy z zakresu bezpieczeństwa, które wymagają zastosowania odpowiednich rozwiązań. Nie wolno zapominać o tym, że hale stalowe nie zawsze są budowlami parterowymi, wręcz na odwrót – coraz częściej są wielokondygnacyjne. W zależności od projektu wykorzystuje się ramy z profili pełnościennych (np. profile SIN). Ramy konstrukcji stalowych wymagają projektu wykonanego przez specjalistów w celu dostosowania ich parametrów (takich jak liczba połączeń, sztywność a co za tym idzie nośność wynikająca z rozkładu sił na ramie) do wszelkich norm, za którymi idzie bezpieczeństwo przyszłych użytkowników budynku. Profile SIN znajdą swoje zastosowanie w przypadku konstrukcji stalowych wielonawowych.

Produkcja profili SIN

W produkcji profili SIN wykorzystywane jest specjalne oprogramowanie firmy SCIA, który na bieżąco monitoruje proces produkcyjny. Jedynym w Polsce przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją dwuteowników ze środnikiem falistym SIN jest firma ZEKON, na której stronie znaleźć można więcej informacji na temat produkcji profili SIN.

W swojej ofercie Zekon – Wytwórnia konstrukcji stalowych ma również:

  • kształtowniki spawane,
  • profile gorącowalcowane,
  • profile zimnogięte,
  • konstrukcje rurowe.

Jeżeli poszukujesz specjalistów zajmujących się od lat produkcją konstrukcji stalowych koniecznie zapoznaj się z firmą ZEKON na stronie www.zekon.pl.

admin