Nawierzchnie na boisko sportowe – sprawdź gotowe rozwiązania

Nawierzchnie na boisko sportowe – sprawdź gotowe rozwiązania

Przy budowaniu boiska sportowego trzeba pamiętać o wyborze odpowiedniej murawy. Tych jest do wyboru całe mnóstwo. Tartan, asfalt, sztuczna trawa, nawierzchnia z poliuretanu to tylko jedne z bardziej popularnych nawierzchni stosowanych na boiskach.

Każda z nich jak wiadomo ma swoje zalety jak i wady. Najważniejsze jednak aby wybrać tą która sprawdzi się na danym boisku sportowym. 

Rodzaj boiska a nawierzchnia

Korzystanie z boiska sportowego ma dawać dużo radości, osoby uprawiające aktywność sportową na tego typu obiektach muszą się też czuć bezpiecznie. Boisko sportowe musi więc mieć nie tyle dobraną nawierzchnię ile mieć ją dobrze zamontowaną. Nie może być mowy o wyrwach, dziurach i innych defektach, które mogłyby spowodować kontuzję podczas gry i użytkowania boiska. Instalacja nawierzchni musi odbywa się przy zachowaniu norm i zasad bezpieczeństwa. Zwłaszcza, że każda nawierzchnia sportowa jest inna, inaczej będzie montowana nawierzchnia modułowa niżeli nawierzchnia ze sztucznej trawy. Na boisku na którym ma być montowana bieżnia lekkoatletyczna sprawdzonym rozwiązaniem będzie montaż nawierzchni wykonanej z tartanu. Rzadziej stosowaną nawierzchnią jest na pewno asfalt. Obecnie dostępne nawierzchnie sportowe są wykonane z wysokiej jakości materiałów, przez to nie trzeba robić żadnych wylewek asfaltowych, by stworzyć grunt pod boisko.

Przy tworzeniu boiska trzeba wziąć pod uwagę jego użyteczność a dopiero potem wybierać nawierzchnię. Chcąc stworzyć boisko do gry w piłkę nożną dużo lepszym będzie zamontowanie sztucznej trawy niż nawierzchni asfaltowej. Przy budowie boiska do koszykówki sprawdzi się na pewno dużo bardziej nawierzchnia z poliuretanu, jej konstrukcja i materiał z jakiego jest wykonany spowoduje, że gra będzie po prostu komfortowa. Nawierzchnia poliuretanowa ma również to do siebie, że niweluje skutki  upadków. Dlatego też przed wyborem nawierzchni musimy uwzględnić wielkość boiska i jego rodzaj. Gotowe rozwiązania w temacie nawierzchni sportowych oferuje jedna z bardziej znanych firm w Polsce – Sport Grupa udostępnia swoje przykładowe realizacje na stronie: https://courty.pl

admin