Ogrody zimowe – ciekawa organizacja przestrzeni

Ogrody zimowe – ciekawa organizacja przestrzeni

Ogrody zimowe, to doskonałe rozwiązanie w organizacji przestrzeni dla osób ceniących sobie naturalne światło. Obecnie coraz więcej osób budujących domy decyduje się na nie. Popularność zawdzięczają wykorzystaniu nowych technologii pozwalających na utrzymanie w nich wysokiej temperatury niemal o każdej porze roku. W artykule, który czytasz postanowiliśmy się przyjrzeć ogrodem zimowym (http://ogrodyzimowe.warszawa.pl/). W dużym stopniu ich wybór jest zależny od zastosowania, jak mają pełnić.

Po pierwsze ogrody zimowe dzieli się na:

  • Ogrody zimowe całoroczne – czyli wykonane z zespolonych szyb z wypełniaczem oraz posiadające ogrzewanie, które sprawia, że można się cieszyć tego typu ogrodem przez cały rok. Ten typ najczęściej wybierany jest do stworzenia w nim salonu, pokoju relaksu czy innych pomieszczeń, z których korzysta się przez cały rok. Stają się obecnie coraz bardziej popularne, o czym świadczy ilość osób decydujący się na to rozwiązanie.
  • Ogrody zimowe sezonowe – nie są ogrzewane i przez część roku raczej nie służą, jako pomieszczenia dzienne. Zazwyczaj pełnię rolę oranżerii z dużą ilością zielonych roślin. W słoneczną pogodą potrafią się szybko nagrzać, jednak w zimne dni temperatura bardzo w nich spada. Ogrody zimowe sezonowe zbudowane skonstruowane są z najczęściej z metalowych profili oraz pojedynczych szyb lub włókien poliwęglanowych.

Sporą rolę przy decyzji o postawieniu ogrodu zimowego gra miejsce, w jakim zamierza się go postawić. Od tego zależy ilość światła docierającego, do wnętrza ogrodu. Mniej świetlisty będzie ogród zimowy zorientowany na północ, od tego stojącego po stronie południowej domu. Budując dom od podstaw można się także zdecydować na stworzenie ogrodu zimowego pełniącego rolę jego narożnika. Inaczej jest w momencie, kiedy zapragnęliśmy postawić ogród zimowy przy stojącym już domu. Wtedy mamy dużo mniejsze pole do manewrowania. Zazwyczaj pełni on rolę dobudówki do budynków.

Wybór ogrodu zimowego zależny jest od wielu czynników. Warto przemyśleć także firmę, którą się wybierze

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *