Parę słów o lemieszach

Parę słów o lemieszach

Lemiesze to bardzo przydatne elementy osprzętu, które są bardzo cenione na placach budowy. Nie można się temu dziwić, dzięki nim praca idzie o wiele sprawniej i efektywniej. Jaka stal na lemiesze powinna być wykorzystywana? Jak wybrać producenta? Podpowiadamy!

Stal na lemiesze — która jest najlepsza?

Stal na lemiesze powinna cechować się wysoką jakością, a także wytrzymałością na zużycie, które często jest bardzo intensywne. Wiadomo, że sprzęt ten się zużyje podobnie jak wszystkie części osprzętu budowlanego, jednak, aby nie narażać się na ciągłe koszty, warto wybrać takie, które posłużą przez dłuższy czas. Stan lemieszy oczywiście trzeba kontrolować, jednak ważne jest, aby nie było koniecznym wymienianie ich cały czas na nowe — będzie to nie tylko męczące, ale również bardzo kosztowne. Tak więc stal na lemiesze powinna być trudnościeralna i wysoko-wytrzymałościowa. Dobrze sprawdzi się również stal hartowana, wysokowęglowa lub manganowa. Jednym z najlepszych wyborów są te, których twardość wynosi 500HB w skali Brinella. Takie lemiesze idealnie sprawdzą się w ładowarkach i koparkach, ale również pługach śniegowych czy równiarkach.

Dobry producent lemieszy, czyli jaki?

Producent lemieszy, które wybieramy, powinien być sprawdzony. Warto nadmienić, że kupując jakikolwiek sprzęt, dobrą praktyką jest zakup części w sklepie. Dlaczego? W głównej mierze chodzi o gwarancję producenta, którą powinniśmy zawsze otrzymać. W przypadku części używanych, niestety bardzo rzadko można się jej spodziewać. Producent lemieszy powinien być wybrany pod kątem nie tylko opinii, ale również asortymentu. Odpowiednie dopasowanie lemieszy jest bardzo ważne, aby praca przebiegała jak najlepiej. Warto zwrócić również uwagę na to, jakich materiałów używa on do produkcji danych części czy osprzętu.

Więcej o lemieszach przeczytasz na stronie https://entrack.pl/lemiesze/.

admin