Renowacja boisk poliuretanowych – czego dotyczy i jak ją wykonać?

Renowacja boisk poliuretanowych – czego dotyczy i jak ją wykonać?

Boiska otwarte to obiekty, które eksploatowane są praktycznie przez cały rok. W związku z czym istnieje konieczność wykonywania przeglądu przynajmniej jeden raz w sezonie.

Przy wykonywaniu przeglądu nie wystarczy jedynie pobieżne sprawdzenie stanu technicznego i tego w jakim stanie technicznym są sprzęty. Przegląd powinien być przeprowadzany skrupulatnie. Należy sprawdzić w jakim stanie jest nawierzchnia sportowa, czy nie jest nigdzie zapadnięta uszkodzona, czy wszystkie sprzęty działają jak należy. Jeśli w trakcie wykonywania przeglądu okaże się, że nawierzchnia jest w jakimś stopniu uszkodzona możliwe, że konieczna będzie renowacja boiska. Kiedy powinna być wykonana i jaki typ nawierzchni trzeba poddawać renowacji? Dowiesz się w poniższym artykule.

Boiska z poliuretanu

Boisko sportowe powinno mieć odpowiednio dobraną nawierzchnię. Na boiskach wielofunkcyjnych, otwartych i przydomowych najczęściej montowana jest nawierzchnia z poliuretanu. Jest funkcjonalna wykazuje bardzo dobre właściwości absorpcyjne, amortyzuje upadki. Nawierzchnie poliuretanowe przeważnie montowane są na boiskach do gry w koszykówkę, tenisa czy na boiskach do siatkówki.

Renowacja boisk sportowych wykonanych z poliuretanu

Boiska wykonane z poliuretanu są bardzo łatwe w pielęgnacji. Stąd też najczęściej wybierane są przy tworzeniu boisk otwartych. Kolejną ważną zaletą jest możliwość wykonania szybkiej renowacji. Nawierzchnia z poliuretanu montowana jest za pomocą modułów. Dzięki czemu renowacja takiego boiska może przebiegać szybko i bez większej ingerencji w konstrukcję boiska. Jednak do przeprowadzenia renowacji potrzeba fachowców. Więcej informacji na temat renowacji boisk wykonanych polipropylenu i poliuretanowych na stronie: https://courty.pl/renowacja-boisk-asfaltowych/

admin