Zabezpieczenie domu przed pożarem – kilka cennych rad!

Na co dzień nie myślimy o tym jak niszczycielską moc ma pożar. Wielu nawet uważa, że ochrona ppoż nie jest konieczna w jego domu bo zakłada, że nic złego się nie wydarzy.

W rzeczywistości warto dmuchać jednak na zimne i zadbać o swój komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zwłaszcza jeśli jesteśmy świeżo upieczonymi mieszkańcami nowego domu w którym wszystko jeszcze jest w toku planowania, aranżowania. Na tym etapie warto pomyśleć i wdrożyć najpotrzebniejsze systemy i zabezpieczenia ppoż. Mowa nie tylko o rożnego rodzaju sygnalizatorach zewnętrznych, czujnikach dymu i gazu.

Sprawdź urządzenia elektryczne

Zaprószenie ognia może być spowodowane różnymi czynnikami. Jedna z najczęstszych przyczyn jest źle wdrożona instalacja elektryczna. Stare, niewymienione elementy, dość wyeksploatowane możemy spotkać zwykle w wiekowych domostwach. Dlatego zanim się wprowadzimy do nowego lokalu mieszkalnego warto poddać takie instalacji konserwacji. Sprawdzić czy wszelkiego rodzaju urządzenia elektryczne mają odpowiednie napięcie czy są zainstalowane według norm i czy funkcjonują prawidłowo.

Zobacz jak funkcjonują urządzenia gazowe

Nie bez znaczenia są tutaj urządzenia gazowe, tyle słyszy się o wypadkach związanych z wybuchem gazu. Instalując chociażby kuchenkę gazową warto dokonać pomiarów, sprawdzić czy nie nigdzie nie ulatnia się gaz. Dobrym rozwiązaniem jest także inwestycja w tak zwane czujniki bezpieczeństwa – w razie gdy zacząłby się ulatniać gaz taki czujnik natychmiast nas o tym poinformuje.

Spraw sobie zabezpieczenie ppoż w domu

Coraz częściej szczególnie w nowoczesnym budownictwie stosuje się tak zwane bariery ochronne. Nie chodzi jedynie o drzwi ppoż, ściany ogniowe ale chociażby o sygnalizatory przeciwpożarowe. Mówiąc o rodzajach tychże sygnalizatorów, jest ich całe mnóstwo. Dla przykładu sygnalizator zewnętrzny montowany jest na zewnętrza budynku mieszkalnego. Ma on za zadanie zasygnalizowanie potencjalnego zagrożenia. Sygnalizator zewnętrzny nie jest tutaj jedynym dobrym rozwiązaniem, warto pomyśleć o sygnalizatorze dźwiękowym lub optycznym. W2 to znany producent sygnalizatorów do wielu zastosowań w tym ppoż. Na stronie W2.com.pl dostępne certyfikowane sygnalizatory.

admin