Platformy dla niepełnosprawnych i ich istotna funkcja

Platformy dla niepełnosprawnych i ich istotna funkcja

Platformy dla niepełnosprawnych to fantastyczne, nowoczesne i funkcjonalne urządzenia, które pomagają osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich w bezproblemowy sposób pokonywać bariery architektoniczne. Zgodnie z aktualnymi przepisami wszystkie banki, urzędy, szkoły i dworce powinny być wyposażone w tego typu urządzenia.

platforma dla niepełnosprawnych
SAMSUNG CSC

Platforma dla niepełnosprawnych jako fantastyczny sposób na niwelację barier

Platformy dla niepełnosprawnych występują w wielu różnych wariantach, spośród których do najpopularniejszych należą windy przyschodowe (montowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków), a także podnośniki pionowe w formie wind. Ponadto bardzo wielu klientów mieszkających w domach o dwóch lub trzech kondygnacjach decyduje się na zakup i montaż windy krzesełkowej, która umożliwia poruszanie się osoby niepełnosprawnej po całym domu a nie jedynie w zakresie jednego piętra. Platforma dla niepełnosprawnych przyschodowa należy do najwęższych wind, jakie obecnie można znaleźć na rynku. Świetnie pomaga w niwelacji bariery architektonicznej, jaką stanowią schody proste. Taka platforma dla niepełnosprawnych jest bardzo estetyczna oraz wytrzymała i odporna na wszelkiego rodzaju zarysowania i uszkodzenia. Jej solidna konstrukcja zapewnia długą żywotność urządzenia, dzięki czemu będzie ona służyć przez wiele następnych lat. Jej konstrukcja jest bardzo wąska, co zapewnia łatwe dopasowanie do miejsca przeznaczenia. Ponadto nie zabiera ona za dużo przestrzeni pozostawiając tym samym przejście w świetle schodów. Wygodna, bezpieczna i komfortowa platforma zapewni wszystkim niepełnosprawnym szybką i przyjemną możliwość pokonania schodów prostych.

Platformy dla niepełnosprawnych ułatwiają codzienne poruszanie się

platforma schodowaOprócz platform przyschodowych dużą ilość osób decyduje się również na montaż podnośników pionowych, czyli tzw. wind transportowych. Taki rodzaj podnośnika nie porusza się po skosie nad schodami, a w pionie. Jest to pewien rodzaj dźwigu przypominający zwykłą windę, jednak jest znacznie łatwiejszy w montażu. Może być on zakładany na zewnątrz budynku bezpośrednio przy balkonie, aby osoba niepełnosprawna mogła w łatwy i szybki sposób wyjść z mieszkania kiedy tylko będzie chciała. Trzeba jednak wziąć pod uwagę uwarunkowania architektoniczne budynku i sprawdzić, czy montaż w danym miejscu jest możliwy.

Takie podnośniki pionowe mają udźwig nawet do 400-500 kg, natomiast wysokość podnoszenia sięga nawet kilkunastu metrów w zależności od modelu. Mogą być one montowane we wszystkich tych miejscach, które charakteryzują się znacznym natężeniem ruchu. Ponadto wszystkie urzędy, dworce, banki oraz instytucje publiczne zgodnie z aktualnymi przepisami muszą być przystosowane również do użytku osób niepełnosprawnych, a taki podnośnik pionowy będzie do tego idealnym rozwiązaniem.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *