Producent okien posiada bogaty wybór

Producent okien posiada bogaty wybór

Okna to element, który jest wymagany w każdej nieruchomości mieszkalnej. Dla wielu z nas okna są sporą inwestycją, warto więc, aby były one solidne i służyły na lata. Największy wybór ma producent okien.

Rodzaje okien

Na rynku dostępnych jest wiele okien. Różnią się one materiałem, z którego są wytworzone ramy, ilością szyb w ramie, kolorem, wymiarem, kształtem, przeznaczeniem etc.

Podział okien ze względu na materiał

OKNA PCV

Wyróżniamy okna drewniane, plastikowe oraz aluminiowe. Producent okien PCV jest najczęściej wybierany. Okna plastikowe PCV są najpopularniejsze wśród polskich domów. Wytwarzane są z tworzywa sztucznego z wysokoudarowego polichlorku winylu. Wewnątrz znajdują się komory z pustym powietrzem, co zabezpiecza przed utratą ciepła. Standardowo występują w modelach od pięciu do ośmiu komór. Okna te są stosunkowo niedrogie, trwałe, a dodatkowym atutem jest właśnie izolacja cieplna. Producent okien PCV podkreśla, że okien tych nie trzeba konserwować jak w przypadku okien drewnianych. Niestety, są one wrażliwe na wysokie temperatury.

OKNA DREWNIANE

Na pewno ich zaletą jest wygląd – jeżeli ktoś lubi kolory prawdziwego drewna. Okna te nie są z litego drewna, lecz z warstw. Dzięki temu, są one odporne na działanie wysokich temperatur (nie odkształcają się). Minusem jest ich systematyczna pielęgnacja. Należy je oczyszczać i zabezpieczać (konserwować). Tylko wtedy będą służyć przez wiele lat.

OKNA ALUMINIOWE

Warto rozważyć także zakup okien aluminiowych. Malowane proszkowo lub anodowane. Można uzyskać dowolny kolor i kształt. Świetnie sprawdzą się w konstrukcji skomplikowanej i o wielkich gabarytach. Okna te są odporne na wysokie temperatury i zniszczenia. Minusem jest ich przepuszczalność ciepła.

admin