Wanny wolnostojące

Wanny wolnostojące

Wanny wolnostojące stają się coraz bardziej popularne. Wiele osób ceni je za łatwy montaż i brak konieczności obudowywania płytkami, inni zaś za bardzo dekoracyjny wygląd. Nie mniej jednak są one bardzo ciekawą alternatywą. Oto kilka rzeczy które powinnaś wiedzieć o wannach wolnostojących.

Z czego zrobione są wanny wolnostojące?

Wanny wolnostojące mogą być wykonywane z kilku materiałów. Różnić będą się one ceną. Im szlachetniejszy materiał tym wyższa cena wanny.

Wanny żeliwne

Kiedyś wanny żeliwne znajdowały się w każdym domu. Dzisiaj ich cena jest na tyle wysoka, ze pozwolić na nie mogą sobie tylko zamożne osoby. Wanny żeliwne powstają na niezwykle dekoracyjnych nóżkach. Właściwością tego materiału jest to, że bardzo dobrze utrzymuje temperaturę. Niestety, żeliwo jest bardzo ciężkie przez co nie wszędzie taką wannę będziemy mogli wstawić.

Wanny stalowe

W latach 60 ubiegłego wieku pojawiły się wanny stalowe, tańsza wersja wanien, również łatwiejsza w montażu. Wanny stalowe zazwyczaj tak jak wannny żeliwne są emaliowane.

Wanny akrylowe

Dzisiaj wanny wolnostojące w wersjach budżetowych produkowane są z akrylu. Z racji tego, że materiał ten tej bardziej elastyczny wanny tego typu muszą posiadać wewnątrz stelaż np. styropianowy. Wanny wolnostojące akrylowe sprawdzają się w przypadku bloków, gdzie trudno transportować jest ciężkie przedmioty. Takie wanny również dobrze wygłuszają, przez co nalewanie wody do wanny nawet w późnych godzinach nocnych nie powinno przeszkadzać sąsiadom.

Gdzie kupić wanny wolnostojace?

Wanny wolnostojące kupić można w sklepach internetowych. Przykładem jest sklep Wodne Trendy, dostępny pod adresem http://www.wodnetrendy.pl/123-wanny-wolnostojace Wanny wolnostojące kupić można również w stacjonarnych sklepach, choć wtedy wybór będzie znacznie mniejszy.

admin