Sztukateria ścienna

Sztukateria ścienna

Sztukateria ścienna jest jedną z bardziej klasycznych metod zdobnictwa nic dziwnego swoje korzenie ma w architekturze starożytnych. Dzisiaj nadal chętnie sięga się po jej niektóre elementy we wnętrzach. Jakie są zalety sztukaterii ścienne i co ją charakteryzuje.

Sztukateria ścienna. Cenne informacje

Sztukateria ścienna to wszystkie elementy dekoracyjne, które przeznaczone są do tego żeby ozdabiać nimi ściany we wnętrzach. Sztukaterią ścienną nazywa się tę wykorzystywaną do montażu na ścianach wewnętrznych budynków. Wykonana jest ona z materiałów nieodpornych na działanie warunków atmosferycznych zatem nie można jej wykorzystywać do zdobienia elewacji, zazwyczaj jest to gips, choć sztukateria może być wykonana również z drewna.

Sztukateria ścienna montaż

Montaż sztukaterii ściennej jest niezwykle prosty o ile postępuje się według wytycznych producenta. Ważny jest właściwy dobór kleju, aby sztukateria stabilnie trzymała się podłoża. Czasami konieczne będzie wcześniejsze oczyszczanie ścian ze starych farb albo zagruntowanie. Warto jednak rzetelnie podejść do tej kwestii, wtedy będziemy cieszyć się doskonałym efektem przez wiele lat.

Pozostałe wąskie przestrzenie pomiędzy elementami sztukaterii a ścianą wynikające z krzywej ściany można w łatwy sposób zniwelować uzupełniając braki gipsem.

Rodzaje sztukaterii ściennej

Pośród sztukaterii ściennej możemy znaleźć wiele elementów, więc z pewnością wybierzemy te które współgrać będą z wystrojem wnętrz.

Najczęściej sięgamy po listwy sztukateryjne i fasety, które montujemy pod sufitem tak żeby móc zamontować oświetlenie sufitowe. Z wąskich listewek sztukateryjnych tworzy się ramy a następnie maluje na kolor ścian, uzyskując efekt nowojorskich apartamentów z bogatych dzielnic.

Gdzie kupić sztukaterię?

Sztukaterię ścienną kupić możemy bezpośrednio u producenta np. Nord-Gips. Zamówienia można składać przez internet pod adresem http://www.nord-gips.pl/

admin