Czy warto kupić nowe mieszkanie?

Czy warto kupić nowe mieszkanie?

Młode osoby i nie tylko często stoją przed decyzją dotyczącą wyprowadzki ze swojego domu rodzinnego. Należy wówczas pomyśleć o własnym lokum i zakupić swoje cztery ściany.

Niestety, zakup mieszkania na własność konkretnie nadwyręży budżet. Rzadko zdarza się, aby ktoś mógł zakupić mieszkanie za gotówkę. Czy warto zakupić zatem mieszkanie prosto od dewelopera?

Nowe mieszkania – ty wybierasz lokalizację

Tak naprawdę kupując mieszkanie to sami decydujemy o tym, jaka lokalizacja nas interesuje. Po pierwsze, wybieramy miasto, w którym chcielibyśmy zamieszkać. Możemy sugerować się zarówno opiniami, ale także odległością od swojej pracy lub przyszłej pracy. Co więcej, pod uwagę warto brać także bliskość sklepów, szkół dla swoich dzieci czy innych rozrywek. Przejdź na stronę by zapoznać się z przykładową ofertą mieszkań dewelopera z Rzeszowa– Apklan.com

Gwarancja

Decydując się na zakup nowego mieszkania mamy gwarancję od dewelopera. A oprócz tego, przysługują nam wszelkie korzyści wynikające z Ustawy deweloperskiej. Jednak warto pamiętać, że udzielenie gwarancji zależy tylko i wyłącznie od dobrej woli dewelopera.

Oszczędność czasu

Przede wszystkim, jeśli kupujemy mieszkanie czy też dom od dewelopera wchodzimy już na gotowe. Nie musimy sami martwić się o budowę, gromadzić materiały i pilnować pracowników. Deweloper sam zajmuje się formalnościami. My tylko musimy uiścić odpowiednią kwotę.

Surowy stan

Co więcej, kupując nowe mieszkanie z rynku pierwotnego, a nie wtórnego to my decydujemy o tym, na jaki kolor pomalujemy ściany czy jakie kafelki znajdą się w łazience. Kupując mieszkanie z rynku wtórnego często jest ono już wyremontowane, ludzie mają różne gusta, dlatego mimo odpowiedniej lokalizacji czy wielkości lokum całość może nam się nie podobać.

admin