Czy warto kupić dom od dewelopera?

Czy warto kupić dom od dewelopera?

Stojąc przed zakupem domu, rozważamy dwie kwestie: czy zbudować dom samodzielnie czy skorzystać z gotowych projektów od dewelopera. Obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety. Zobacz jakie korzyści niesie za sobą dom w stanie deweloperskim i czy warto się na niego zdecydować.

Czym jest dom deweloperski?

Dom deweloperski to określenie, które nie jest ściśle zdefiniowane w prawie budowlanym. Z reguły rozumie się go jako dom, który posiada instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną i grzewczą. Do własnego wykończenia zostaje biały montaż, armatura czy gniazdka elektryczne. Wszystkie elementy, które zostaną zagwarantowane przez dewelopera, muszą znaleźć się w umowie. To na jej podstawie możemy się później rozliczyć z prawidłowego wykonania.

Zalety nowego domu w stanie deweloperskim

Nowe budownictwo to zdecydowana zaleta domów deweloperskich. Do ich budowy używa się najwyższej jakości materiałów, co przekłada się na energooszczędność i zmniejszenie kosztów związanych z późniejszą eksploatacją. Nabywając dom od dewelopera chronią nas również przepisy prawne, związane z wpłatą środków na poczet nie wybudowanej jeszcze inwestycji. Pomoże nam to odzyskać pieniądze w przypadku upadłości dewelopera. Warto jednak zwrócić uwagę, czy inwestycja finansowana jest ze środków spółki czy z zaliczek kupujących domy. Będzie to dla nas bezpieczniejsza opcja, która da gwarancję wypłacalności firmy deweloperskiej. Taką firmą jest Lea Development, która oferuje nowe osiedle domów bliźniaczych Wzgórze Witosa na śląsku: https://wzgorzewitosa.pl/domy-deweloperskie-tarnowskie-gory/

Dom kupiony od dewelopera to z pewnością oszczędność czasu i nerwów. Nie musimy wybierać ekipy budowlanej, nadzorować postępu prac i martwić się o ewentualne opóźnienia i reklamacje. Wszystkim zajmuje się za nas firma deweloperska. Otrzymujesz gotowy dom, który możesz indywidualnie wykończyć i zaaranżować według gustu. Niektórzy deweloperzy pozwalają również na modyfikacje związane z układem ścian czy pomieszczeń jeszcze przed budową domu. Decydując się na dom od dewelopera możemy liczyć się z szybszą realizacją. W momencie samodzielnej budowy, wszystkie pozwolenia, projekty i wykonanie to czasochłonny proces, często trwający kilka lat.

Minusem domów od dewelopera może być jednak fakt, że koncepcja całego osiedla jak i wygląd zewnętrzny domu jest ściśle określony. Kupując dom w stanie deweloperskim otrzymujesz konkretny projekt, nie mając wpływu na jego wygląd. Wszystko musi być ze sobą spójne i zrealizowane zgodnie z koncepcją.

admin