Zastosowanie atomizerów w przemyśle

Zastosowanie atomizerów w przemyśle

Atomizery, zwane również zraszaczami lub dyszami dwuczynnikowymi, występują powszechnie w przemyśle spożywczym, hutnictwie czy przy załadunku materiałów sypkich. Ich przewaga nad zwykłymi dyszami odznacza się w mikroskopijnym rozmiarze pojedynczej kropli. Dzięki temu możliwe jest np. równomierne pokrycie żywności określoną przyprawą w płynie lub zroszenie wypieku białkiem przy wykorzystaniu minimalnej dawki substancji. W dłuższej perspektywie czasu oznacza to oszczędność pieniędzy dla zakładu produkcyjnego. Z kolei w przypadku punktów przesypowych, krople wody z atomizera są zdolne do wiązania się z pyłem zawieszonym. Pozwala to zachować czyste środowisko pracy na dłużej.

Czy (i jakie) atomizery wykorzystać?

Atomizery różnią się między sobą budową, wykorzystanymi metalami do produkcji oraz sposobem rozbijania cieczy. Zasadniczo wyróżnia się atomizery powietrzno-wodne (tańsze) oraz atomizery ultradźwiękowe (droższe). Te drugie pozwalają uzyskać większy zakres regulacji, a to wszystko dzięki sterowaniu mocą ultradźwięków. Są naprawdę skuteczne. Za ich pomocą można uzyskać kąt strumienia w kształcie pełnego stożka, co nie jest możliwe w przypadku zastosowania konwencjonalnych atomizerów.

Prosty atomizer może schłodzić przechodniów

Współcześnie stawiane bramki wodne w upalne dni w rzeczywistości są zwykłymi dyszami wodnymi lub słabej jakości atomizerami. Generują one mikro mgiełkę, która błyskawicznie osadza się na naszym ciele i paruje, doprowadzając do natychmiastowego odebrania ciepła i schłodzenia organizmu. Można sobie zatem wyobrazić, na czym polega proces atomizacji – oszczędzana jest tu woda oraz maksymalizowany jest efekt pracy urządzenia.

Atomizery PNR Polska – czy warto?

Atomizery PNR Polska składają się z wysokiej jakości stali nierdzewnej AISI 303. Jest to austenityczna stal chromowo-niklowa, która jest wyjątkowo odporna na korozję. Jedyne, na co trzeba uważać, to na środowisko kwaśne i zawierające chlor – może to bowiem doprowadzić do korozji szczelinowej. Stal ta jest jednak dopuszczona do kontaktu z żywnością, a zatem nadaje się do wykorzystania w wymienionym wcześniej sektorze spożywczym. Jeśli jesteś zainteresowany takim atomizerem lub chciałbyś zajrzeć do katalogu z atomizerami, zajrzyj na stronę http://www.dysze-wodne.pl/atomizery.html, gdzie znajdziesz więcej informacji.

admin