Zadania zaworów do wody

Zadania zaworów do wody

Zawory do wody to bardzo ważny element instalacji wodnej zarówno w przemyśle, jak i w warunkach domowych. Zawory pozwalają kontrolować przepływ wody poprzez zamykanie oraz otwieranie instalacji.

Cechy zaworów do wody

Zawory do wody to rozwiązanie powszechnie stosowane. Możemy je znaleźć nawet w naszych mieszkaniach i domach, ponieważ chronią je przed zalaniem podczas awarii lub nieuwagi. Ich zadaniem jest otwieranie oraz zamykanie przepływu wody w rurach i sieciach wodociągowych. Zawory mogą mieć prostą lub bardziej rozbudowaną konstrukcję, w zależności od funkcji jakie ma spełniać. Zastosowanie zaworów kulowych jest niezwykle istotne w przypadku wielu zasobników na gorącą wodę. Zawory pozwalają w zależności od potrzeby otworzyć lub zamknąć przewód, co umożliwia sprawne zarządzanie zasobami wodnymi.

Budowa zaworów do wody

Każdy zawór kulowy wodny składa się z kilku elementów: korpusu, kuli wewnątrz korpusu, uszczelki, dławika oraz rączki lub motylka do przekręcania. Możemy wyróżnić również zawory do wody o budowie grzybkowej, które zamiast kuli posiadają pokrętło. Z reguły korpus wykonany jest z żeliwa, a w przypadku zaworu kulowego z mosiądzu. Zawory do wody powinny być wytrzymałe i odporne na szkodliwe warunki. Trwałe i wysokiej jakości zawory do wody, znajdziesz w ofercie firmy Te-Ha-Bud, która oferuje różnego rodzaju zawory: https://www.zawory.com.pl.

admin