Czy warto postawić na ocieplany garaż tynkowany?

Czy warto postawić na ocieplany garaż tynkowany?

Garaże tynkowane z płyt warstwowych to ekonomiczne rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę przy projektowaniu garażu samochodowego. Z roku na rok garaże tynkowane zyskują coraz bardziej na popularności, głównie z uwagi na cenę i szybkość budowy.

Cechy garaży tynkowanych

Główną zaletą garażu tynkowanego jest fakt, że w dowolnym momencie mamy możliwość pomalowania go na inny kolor. Bardzo łatwo jest również dopasować garaż tynkowany do stojącego już budynku mieszkalnego. Garaż tynkowany z płyt warstwowych składa się z dwóch ścian, pomiędzy którymi umieszczony jest styropianowy lub poliuretanowy rdzeń. Rdzeń pełni funkcję termoizolacyjną, dzięki czemu garaż nie nagrzewa się podczas lata i nie wychładza w trakcie zimy. Ocieplony garaż tynkowany jest bezpieczny i wytrzymały. Możemy z niego korzystać przez cały rok, bez obaw o wilgotność czy nadmierną ucieczkę ciepła.

Konserwacja garażu tynkowanego

Oprócz budowy garażu bardzo ważna jest również jego późniejsza konserwacja. Tynkowane powierzchnie warto zaimpregnować. Należy także zwrócić uwagę na lokalizację garażu. Inaczej będzie zachowywał się garaż tynkowany, który stale będzie w strefie zacienionej, a zupełnie odmiennie ten w miejscu nasłonecznionym. W przypadku zacienionych miejsc warto zwrócić uwagę na poziom wilgoci, który w nadmiarze może powodować rozwój grzybów czy pleśni. Podczas eksploatacji garażu warto regularnie sprawdzać stan instalacji wodnych i rynien. Dodatkowo, zaleca się mycie ścian letnią wodą pod ciśnieniem. Mycie należy wykonywać w słoneczne dni, żeby zapobiec rozwojowi pleśni.

Jeżeli szukasz sprawdzonego wykonawcy garaży tynkowanych, sprawdź ofertę firmy Piotr: https://piotr.com.pl.

admin